reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-H w Niżnym Nowgorodzie

dodano: 2006-04-24 16:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: telesputnik.ru

Rosyjska firma SMM- Sistema mass-media testuje w Niżnym Nowgorodzie emisję kanałów telewizyjnych w sieciach komórkowych według europejskiego standardu DVB-H. Rosyjscy eksperci uważają, że na razie popularność mobile tv będzie mała ze względu na ceny aparatów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komercyjna eksploatacja systemu rozpocznie się pod koniec 2006 roku. Maksymalna rozdzielczość wyniesie 320 x 240 pikseli z 25 kadrami na sekundę.

Za transmisje DVB-H odpowiedzialna jest firma CTV - Cyfrowe teleradiowieszczanije, wchodząca w skład holdingu AFK "Sistema" - Sistema mass-media.

W Rosji dopiero w III kwartale dostępne będą na rynku telefony do odbioru telewizji. Nokia i Samsung jako pierwsze mają dostarczyć takie telefony do Rosji (Nokia N92).

CTB zamierza przesyłać do telefonów komórkowych 8 kanałów TV, co ma kosztować od 5 do 15 dol. mies. Ocenia się, że do 2010 roku usługami telewizji komórkowej objętych zostanie pół miliona mieszkańców Moskwy. Projekt budowy komórkowej telewizji dla Moskwy wyceniany jest na 30 mln dol.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...