reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NHK w UHDTV z satelity

dodano: 2006-05-29 15:11 | aktualizacja: 2013-02-25 10:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: AV zombie

Science and Technical Research Laboratories japońskiego, państwowego nadawcy NHK już zaczęli informować o UHDTV (ultra-high definition TV) - propozycji nowego standardu telewizji posiadającego 16 razy więcej szczegółów niż obecna technologia HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się wiele raportów dotyczących Super HiVision, wszystkie dotyczyły jego specyfikacji. System oferuje bardzo wysoką rozdzielczość 7680 x 4320 (32 mln piksele) z progresywnym przeglądaniem 60 kadrów na sekundę i 22.2 kanałów audio.Dużym wyzwaniem stało się wprowadzenie tego produktu na rynek. NHK myśli na przykład o serii prezentacji dostarczania wirtualnego satelity. Poprzednie publiczne prezentacje wykorzystywały technikę światłowodową.Podczas gdy przesył danych w sygnale Super HiVision wynosi 24 Gbits na sekundę, japońscy specjaliści NHK zdołali skompresować go do 250 Mbits podczas przekazu, używając czterech układów MPEG-2 pracujących w tandemie razem ze skomplikowanymi obliczeniami. Przyszła Super HiVision technika kompresji zostanie zoptymalizowana do sygnałów 300 Mbps.Jeśli technika ta nie będzie wykorzystana w gospodarstwach domowych, może być użyta do zastąpienia IMAX-a.Dodać można tyle, że o ile w Japonii myśli się o UHDTV, to u nas nawet nie raczkuje HDTV, co jest bardzo smutnym wnioskiem dotyczącym polskich nadawców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...