reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski CNN od 1 lipca

dodano: 2006-06-24 18:28 | aktualizacja: 2006-06-28 15:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: lenta.ru

1 lipca startuje rosyjskie CNN. Za projekt odpowiada spółka VGTRK. Na kanale znajdzie się serwis z najnowszymi informacjami Wiesti, zarówno federalnymi jak i lokalnymi, a cześć ramówki będą stanowić własne audycje i wywiady telewizyjne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównym redaktorem stacji został 26-letni Dmitrij Miednikov, który wcześniej był zastępcą dyrektora informacyjnego kanału "Rossija".

Od lipca sygnał kanału będzie wysyłany z satelity należącego do "NTV- plus", a jesienią pojawi się w niektórych sieciach kablowych. Według analityków projekt stacji kosztował VGTRK 5-10 milion dol..

Warto zaznaczyć, że prace nad tym projektem trwają już trzy lata. Aczkolwiek dopiero w tym roku spółka medialna przeszła od słów do czynów. W końcu zakupiono odpowiedni sprzęt i zorganizowano konkurs na prezenterów i korespondentów stacji. Dzięki temu nastąpiły poważne zmiany kadrowe w informacyjnym zespole redakcyjnym VGTRK.

VGTRK - rosyjska, państwowa firma radiowo-telewizyjna odpowiada za emisję takich kanałów jak "Rossija" "Kultura" i "Sport", a także stacji radiowych "Rossija" i "Mark".

W 2005 roku kanał "Rossija" miał 22.7 proc. widzów powyżej 18 roku życia, a obrót VGTRK wyniósł ok. 450 mln dol.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...