reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Najbardziej cyfrowy Singapur

dodano: 2006-06-30 13:50 | aktualizacja: 2006-06-30 16:44
autor: Anna Sulisz | źródło: Fortex Group

Singapur rozpoczął wdrażanie 10-letniego planu usprawnienia infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej. Jego efektem ma być duży rozwój gospodarczy,a w 2015 Singapur stanie się światową metropolią z wykształconymi i inteligentnymi obywatelami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Podstawą tego planu jest - innowacja, integracja i internacjonalizacja. Tworzenie nowych modeli interesów, rozwiązań i usług pozwoli Singapurowi zająć bardziej konkurencyjne stanowisko na arenie międzynarodowej. Równie ważnym czynnikiem będzie możliwość integracji zasobów i zdolności w procesie rozwoju ekonomicznego i cyfrowych możliwości dla wszystkich jego mieszkańców - powiedział Dr Lee Boon Yang - minister informacji, łączności i sztuki.

Główne założenia planu IN2015 to zdobycie pozycji lidera przez Singapur w dziedzinie informacyjno-komunikacyjnej i wpływać korzystnie na ekonomię, następnie osiągnąć dwukrotny wzrost w przemyśle informacyjno-komunikacyjnym do 26 mld oraz trzykrotny wzrost w eksporcie i tym samym zwiekszyć jego dochód do 60 mld dol. Plan obejmuje także stworzenie 80 tys. nowych miejsc pracy. Wszystkie gospodarstwa domowe mają być zaopatrzone w komputer, a 90 proc. z nich w usługi szerokopasmowe. Wszystkie dzieci mają uczęszczać do szkoły.

Infrastruktura nowej generacji powinna być zakończona do 2012 roku i tym samym zdolna dostarczyć usługi szerokopasmowe o prędkości 1 Gbps w całym kraju. Infrastruktura będzie kompatybilna z IPv6 i pozwoli na rozwój nowych usług takich jak - telemedyczne, HDTV, video konferencje i sieci informatyczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...