reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tadżykistan cyfrowy

dodano: 2006-06-30 22:19 | aktualizacja: 2006-07-03 19:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvt.tj

Od 26 czerwca 2006 roku w Tadżykistanie rozpoczęto nadawanie kanałów w cyfrowej jakości. Tadżycka telewizja będzie teraz wykorzystywać odpowiedni sprzęt, aby dostarczać widzom cyfrową zawartość programowa i cyfrową jakość obrazu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aktualnie do tadżyckiej telewizji ma dostęp 97 proc. populacji kraju. Jej zawartość może również odbierać większość mieszkańców Azji i Europy - od Japonii po Francję, a także Afryki z satelity LMI 1 - 75E.

Dotychczasowa technologia wykorzystywana przez telewizję tadżycką została stworzona w połowie lat 80. XX wieku i nie nadawała się już do dalszej eksploatacji.

Wszelkie zmiany nastąpiły pod wpływem wspólnych działań zarządu komitetu ds. radia i telewizji, rządu tadżyckiego oraz głowy państwa.

Teraz w tadżyckiej telewizyjnej wykorzystuje się trzy studia (pierwsze - o powierzchni 300 m2 będzie posiadać cztery kamery wideo i dwa informacyjne), dwa centra nadawcze oraz jedno studio mobilnej telewizji z czterema sieciowymi kamerami i jedno z kamerą bezprzewodową.

Na tym nie koniec zmian. Trwa remont pierwszego piętra budynku telewizji. Dziennikarze do pracy poza studiem mogą używać 6 ruchomych kamer.

Nowy sprzęt pochodzi od firmy Sony i kosztował telewizję 1.171.382 dol.. 60 proc. tej sumy pochodzi z budżetu państwa, a pozostałe 40 proc. stanowi dochód komitetu ds. radia i telewizji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...