reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat dla RTL - nie tak szybko!

dodano: 2006-07-25 21:14 | aktualizacja: 2006-07-25 21:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Gazeta Wyborcza

Jak podała Gazeta Wyborcza, Zygmunt Solorz nadal prowadzi zaawansowane rozmowy z inwestorami zagranicznymi w sprawie sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji w Polsacie i nieprawdą jest, że 25 proc. akcji sprzedano RTL Group, o czym nieoficjalnie napisała Rzeczpospolita. O akcje Polsatu starają się RTL i News Corp. Ruperta Murdocha.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami i nie należy sądzić, że tak łatwo i szybko odda mniejszościowy pakiet akcji medialnemu potentatowi, który wcześniej czy później będzie miał wpływ na polski rynek medialny. Na razie jednak nie zapadły żadne decyzje.

Rzeczpospolita podała , że 25 proc. akcji Polsatu za 250-300 mln euro kupił RTL Group - Gazeta Wyborcza nie potwierdziła tych rewelacji.

- Jesteśmy zainteresowani inwestycjami w Europie Środkowej i rozmawiamy z kilkoma firmami. Ale żadne rozmowy nie zostały sfinalizowane - powiedział Gazecie Wyborczej Oliver Herrgesell, szef działu komunikacji i marketingu RTL Group.

Według nieoficjalnych źródeł o zakup 25-30 proc. akcji Polsatu starają się medialne spółki godne współpracy na dotąd niedocenianym polskim rynku, w tym RTL Group należąca do niemieckiego Bertelsmanna oraz News Corp. kontrolowany przez Ruperta Murdocha.

Wydaje się, że z punktu rozwoju wszystkich stacji Polsatu oraz platformy Cyfrowy Polsat, lepszym partnerem strategicznym powinien być News Corp., głównie ze względu na zaplecze programowe, powiązania z rynkiem USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także własny system dostępu warunkowego NDS-VideoGuard dotąd nawet nieruszony przez piratów oraz ogromne sukcesy w prowadzeniu płatnych platform, gdziekolwiek się na to zdecyduje. I to właśnie jest wniosek istotny do podjęcia właściwych decyzji przez Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...