reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Analogowy TVN zmieni częstotliwość

dodano: 2006-08-03 13:36 | aktualizacja: 2006-08-03 23:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2/tvn

tvn TVN potwierdził, że 15 sierpnia o godzinie 12 nastąpi przeniesienie analogowej transmisji TVN z satelity Hot Bird 1 na najnowszego satelitę Hot Bird 7A - 13E. Nastąpi także zmiana częstotliwości z dotychczasowej 11.485 GHz, pol.V na nową 11.50852 GHz, pol.V.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystko wskazuje na to, że co najmniej w najbliższym półroczu niekodowany, analogowy sygnał TVN nie zniknie z satelity Hot Bird 7A - 13E. Zmiana częstotliwości jest wymuszona przez konieczne zdjęcie z pozycji najstarszego satelity na pozycji 13E - Hot Birda 1, który kończy pracę. TVN opóźniał tę zmianę, by nie utracić części odbiorców analogowych, ale dłużej nie było to możliwe.

Nieprawdą jest, że TVN w przekazie analogowym przejdzie na transponder ...satelity Hot Bird 8, bo ten ma dopiero trafić na orbitę 4 sierpnia wieczorem, gdy z Bajkonuru wystartuje rosyjska rakieta Proton. Hot Bird 8 będzie gotowy do pracy dopiero ....za miesiąc, może 3 tygodnie, ale na pewno nie 15 sierpnia. Co więcej, od dawna znana była nowa częstotliwość oraz konkretny transponder Hot Birda 7A na który ma przejść TVN.

Istotne jest to, że na razie odbiorcy indywidualni będą nadal mieć dostęp do niekodowanego TVN, ale tylko przy pomocy analogowych zestawów satelitarnych.

Ci z odbiorców analogowego TVN, którzy z powodu braku możliwości przestrojenia najstarszych tunerów analogowych (zapisana na stałe częstotliwość transponderów Hot Bird 1) będą mieli do dyspozycji kilka opcji:

- zakup po niskiej cenie nowszego tunera analogowego, który da się przestroić na 11,508V - takie tunery jeszcze można czasami kupić na wyprzedażach za 50-150zł (zakup jednorazowy bez abonamentu!),

- zakup dekodera z kartą Cyfrowego Polsatu, choćby z pakietem Familijnym, gdzie jest cała paczka cyfrowych kanałów TVN,

- zakup karty Cyfry (nawet najniższy pakiet Startowy) + własnego odbiornika cyfrowego z wbudowanym modułem Seca-MediaGuard lub odbiornika cyfrowego CI z modułem AstonCrypt v2.14 - dekoderów Cyfry nie polecamy, bo większość z nich nie ma wyjścia cyfrowej fonii, którą nadaje właśnie TVN w Dolby Digital.

- prawie każda sieć kablowa w Polsce ma TVN.

O nielegalnych opcjach TVN nie będziemy pisać, ale można jeszcze poczekać aż zostanie uruchomiona platforma ITI Neovision, co nastąpi na jesień.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...