reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telstra wycofuje się z DVB-H

dodano: 2006-08-03 14:20 | aktualizacja: 2006-08-03 15:33
autor: Magda Kowalczyk | źródło: adtv/dtg

Australijska firma telekomunikacyjna Telstra nie będzie dalej uczestniczyć w testach technologii DVB-H. Spółka przeprowadzała testy przez 12 miesięcy. Sieć mobilnej telefonii trzeciej generacji miałaby być uruchomiona w 2007 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przemysł spekuluje, że Telstra, która jest największą spółką telefonii komórkowej w Australii, będzie się teraz starać o nową, cyfrową licencję (jedną z dwóch dostępnych), która pozwoli spółce na emisję zawartości 15 kanałów telewizyjnych, w tym telewizję na żywo, bezpośrednio do telefonów komórkowych klientów. Macquarie Bank jest określany jako drugi potencjalny licytant.

Decyzja Telstry tym samym może wyeliminować jednego z najpoważniejszych licytantów na usługi MobileTV z rozważań rządowych.

Testy DVB-H były prowadzone przez Telstrę i Broadcast Australia, część Macquarie Bank od lipcu 2005 roku. Obejmowały one 16 kanałów, w tym ABC2, Nine, SBS, Fox Football, Fox Sports News, Sky News, Channel V, CNN i Nickelodeon. Do testów był używany zestaw Nokia 7710.

Aktualnie Telstra oferuje jedynie usługi i-mode. Rezygnacja z testów przez spółkę nie jest z pewnością korzystną informacją dla tamtejszego rządu, który jeszcze w tym roku chce ogłosić swoje plany odnośnie dwóch pasm telewizji cyfrowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...