reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hot Bird 8 wyniesiony

dodano: 2006-08-05 04:58 | aktualizacja: 2006-08-07 00:40
autor: Janusz Sulisz/Mr.Orbita | źródło: ILS

hotbird Pełnym sukcesem zakończyła się misja rakiety Proton M Breeze M i satelita Hot Bird 8 po 9 godzinach od startu trafił bez problemów na zaplanowaną orbitę. Przekaz na żywo zgodnie z zapowiedziami realizowano z satelitów Eutelsat Sesat 1 i Hot Bird 3, a także przez internet.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wystrzelenie z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie nastąpiło zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 4 sierpnia punktualnie o godzinie 23:48 naszego czasu. Nie pojawiły się jakiekolwiek problemy przy starcie Protona M, które wymagałyby przesunięcia terminu wystrzelenia Hot Birda 8. Rozdzielenie satelity nastąpiło o 8:59 czasu polskiego już 5 sierpnia.Satelita Hot Bird 8 jest obecnie największym obiektem organizacji Eutelsat wysłanym na orbitę. Waży 4,9 tony i jest wyposażony w 64 transpondery pasma Ku. Jego głównym zadaniem na orbicie będzie zastąpienie satelity Hot Bird 3 na pozycji 13.0°E, który zostanie przesunięty na inne miejsce. Dodatkowo zapewni pojemności gotowe na przejęcie transmisji na wypadek awarii pozostałych satelitów systemu Hot Bird.

Indywidualni odbiorcy tym razem nie odczują zmiany - nie trzeba będzie zmieniać parametrów w tunerach cyfrowych. Jedynie zwiększy się siła sygnału.Udany start ma dość duże znaczenie strategiczne dla rakiet Proton M. Ewentualna kolejna porażka po poprzednim nieudanym wystrzeleniu satelity Arabsat 4A mogłaby poważnie wpłynąć na zainteresowanie usługami kosmodromu Bajkonur.


Mapka pokrycia sygnałem satelity Hot Bird 8
Plan częstotliwości satelity Hot Bird 8
Filmowy skrót z wystrzelenia satelity Hot Bird 8


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...