reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hot Bird 8 wyniesiony

dodano: 2006-08-05 04:58 | aktualizacja: 2006-08-07 00:40
autor: Janusz Sulisz/Mr.Orbita | źródło: ILS

hotbird Pełnym sukcesem zakończyła się misja rakiety Proton M Breeze M i satelita Hot Bird 8 po 9 godzinach od startu trafił bez problemów na zaplanowaną orbitę. Przekaz na żywo zgodnie z zapowiedziami realizowano z satelitów Eutelsat Sesat 1 i Hot Bird 3, a także przez internet.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wystrzelenie z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie nastąpiło zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 4 sierpnia punktualnie o godzinie 23:48 naszego czasu. Nie pojawiły się jakiekolwiek problemy przy starcie Protona M, które wymagałyby przesunięcia terminu wystrzelenia Hot Birda 8. Rozdzielenie satelity nastąpiło o 8:59 czasu polskiego już 5 sierpnia.Satelita Hot Bird 8 jest obecnie największym obiektem organizacji Eutelsat wysłanym na orbitę. Waży 4,9 tony i jest wyposażony w 64 transpondery pasma Ku. Jego głównym zadaniem na orbicie będzie zastąpienie satelity Hot Bird 3 na pozycji 13.0°E, który zostanie przesunięty na inne miejsce. Dodatkowo zapewni pojemności gotowe na przejęcie transmisji na wypadek awarii pozostałych satelitów systemu Hot Bird.

Indywidualni odbiorcy tym razem nie odczują zmiany - nie trzeba będzie zmieniać parametrów w tunerach cyfrowych. Jedynie zwiększy się siła sygnału.Udany start ma dość duże znaczenie strategiczne dla rakiet Proton M. Ewentualna kolejna porażka po poprzednim nieudanym wystrzeleniu satelity Arabsat 4A mogłaby poważnie wpłynąć na zainteresowanie usługami kosmodromu Bajkonur.


Mapka pokrycia sygnałem satelity Hot Bird 8
Plan częstotliwości satelity Hot Bird 8
Filmowy skrót z wystrzelenia satelity Hot Bird 8


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...