reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie platformy mniej popularne

dodano: 2006-08-23 13:07 | aktualizacja: 2006-08-23 15:47
autor: Magda Kowalczyk | źródło: dipol

Na początku sierpnia 2006 roku, znana firma Dipol przeprowadziła ankietę dotyczącą zainteresowania platformami cyfrowymi w Polsce wśród firm zajmujących się instalacją anten. Okazuje się, że nieznacznie spadło zainteresowanie ofertą platform cyfrowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczywiście wzrost zainteresowania platformami jest odnotowywany w okresie świątecznym (Boże Narodzenie, Wielkanoc).

Do końca lipca 2006 roku zdecydowanie więcej klientów decydowało się na usługi Cyfrowego Polsatu niż C+. Przewaga Polsatu wynika z tego, że instalatorzy dostają wyższą prowizję niż w przypadku C+ i starają się załatwić wszystko za klienta. Jeśli chodzi o C+, klient musi osobiście pojawić się w punkcie Cyfry.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że sprzedaż pakietów jest zależna od promocji i pomału odczuwa się przesycenie rynku na tego typu usługi. Mimo tego klienci oczekują na pojawienie się nowej platformy ITI. Z kolei zainteresowanie C+ wynika głównie z możliwości nielegalnego oglądania tego pakietu.

Jeśli chodzi o tunery FTA, to ich popularność ma również ścisły związek z nielegalnym oglądaniem pakietu C+. Z drugiej strony duża liczba klientów posiada już w swoim gospodarstwie domowym odbiornik FTA, ale nie potrafi sobie go odpowiednio ustawić i zaprogramować.

Usługi instalacyjne w pierwszych siedmiu miesiącach 2006 roku najczęściej wykonywano w domkach jednorodzinnych, w znikomym procencie w budynkach wielomieszkaniowych.

Ankietowani zwracają uwagę, że obecnie rynek jest zdominowany przez elektryków. Wykonane przez nich instalacje, trudno potem przerobić, tak aby klient był zadowolony. Przyczynę małej ilości instalacji przeprowadzanych w budynkach wielomieszkaniowych upatrują w dość wysokiej cenie, na którą klienci reagują alergicznie.

Firmy instalacyjne biorące udział w ankiecie dostrzegają, że ludzie posiadają coraz więcej pieniędzy i to pozwala im na zakup wysokiej jakości sprzętu (lepszy sprzęt antenowy oznacza lepszy TV i audio).

Firmy bardzo dobrze oceniły koniunkturę na wykonywanie instalacji w domach jednorodzinnych (95 proc. firm oceniło, że nastapiła poprawa w porównaniu z rokiem ubiegłym).

Firma Dipol jest dostawcą sprzętu dla telewizji naziemnej oraz satelitarnej i sieci WLAN. Ankietę przeprowadzono wśród 48 firm zajmujących się instalacjami antenowymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...