reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aster bez TVN Turbo i TVN Style

dodano: 2006-09-02 19:28 | aktualizacja: 2006-09-03 15:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Media2.pl/ML

1 września Aster, jeden z największych operatorów kablowych w Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze wyłączył dwa popularne kanały z oferty ITI - TVN Turbo i TVN Style. Wśród tematycznych kanałów TVN pozostały tylko TVN 24 i TVN Meteo. Abonenci Aster są zaskoczeni i skarżą się na ich brak.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponad 365 tysięcy klientów sieci kablowej Aster zamiast dwóch bardzo popularnych kanałów z TVN zobaczyło planszę informacyjną o wstrzymaniu ich emisji. W ich miejsce niebawem mają pojawić się "nowe atrakcyjne programy", ale nie wiadomo jakie.

Podobno wszystkiemu jest winne TVN, które chciało od Aster zbyt wygórowanych opłat. Od kilku miesięcy trwa spór TVN z operatorami kablowymi, którzy w ramach promocji swoich kanałów tematycznych przez ostatnie dwa lata płacili od każdego abonenta tylko 3-4 grosze (1 eurocent). Takie umowy obowiązywały w wielu sieciach kablowych, m.in. w Aster, ale tylko do 31 sierpnia 2006.

TVN zażądał ok. 40 groszy (9 centów) - podwyżka 9 razy(!), od każdego gniazdka abonenckiego. TVN był pewien, że chcąc niechcąc sieci kablowe zostaną zmuszone, poniekąd przez abonentów, do przyjęcia drakońskich opłat. Jak widać, TVN może się mylić, a sieć Aster zdecydował się na wyłączenie sygnału obu stacji.

Jednak Aster może czekać poważniejszy problem, gdy okaże się, że złamane zostało prawo. O zmianie programowej abonenci dowiedzieli się zbyt późno z planszy emitowanej zamiast TVN Turbo i TVN Style. Abonenci Aster nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem o tych zmianach. Informacji na ten temat nie ma w rachunkach za sierpień i wrzesień. Zaniepokojeni abonenci operatora szturmują infolinię Aster. Zapewne zyskają na tym konkurencyjne sieci kablowe lub platformy cyfrowe.

Abonenci, którzy poczują się poszkodowani tą sytuacją będą mogli zrezygnować bez konsekwencji prawnych z oferty Aster lub ew. ubiegać się na przykład o obniżenie opłat abonamentowych.

Dostęp do TVN Turbo i TVN Style nadal jest możliwy w sieciach UPC, Vectra oraz innych sieciach kablowych, a także w platformach satelitarnych Cyfra+ i Cyfrowy Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...