reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uruchomiono nsport HD

dodano: 2006-10-12 16:10 | aktualizacja: 2006-10-12 19:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

Nsport_hd_logo_sk1.jpg 12 października punktualnie o 16:00 platforma n uruchomiła pierwszy, polski kanał sportowy w HDTV - nsport HD z Hot Birda - 13E. Pierwszym tematem programu nsport HD był komentarz po udanym meczu Polska - Portugalia, a także skróty z meczów eliminacji Euro 2008.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jakość kodowanego w systemie Conax CAS7 kanału nsport HD jest całkiem dobra, oczywiście w zależności od rozdzielczości i posiadanego telewizora lub projektora - zalecany Full HD z HDMI z HDCP. Jest dźwięk Dolby Digital (wzmacniacz po podłączeniu kablem optycznym wykrywa DD bez żadnych problemów - także na Kino Polska jest DD!). Widać też różnicę między doskonałą jakością źródłowych programów nsport w HDTV, a jakością SDTV z byłych imprez sportowych. nsport HD jest na kanale 60 w nboxach.


W nsport HD będzie można oglądać rozgrywki Ligi Mistrzów. 17 października 2006 roku od godz. 20 transmisja spotkania Celtic Glasgow - Benfica Lizbona, o 0.40 retransmisja meczu Manchester United - FC Kopenhaga. Dzień później (18 października 2006 roku) o godz. 20 mecz Chelsea Londyn - FC Barcelona, o 0.40 retransmisja Sporting Lizbona - Bayern Monachium.

Start platformy n może i nastąpił, ale niestety potencjalni widzowie i nasi czytelnicy dzwonią do naszej redakcji, chcąc poskarżyć się i dowiedzieć się, gdzie można kupić nboxy HDTV. My nie wiemy, bo z listy udostępnionej w komunikacie prawie żaden punkt i to w wielu miejscach w Polsce, albo nie miał nboxów, albo nic o tym jeszcze nie wiedział (większość MediaMarkt!), albo miał, ale nie mógł sprzedawać. Informacje posiadamy między innymi z terenu Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i kilku innych miejscowości.

Niestety mimo szumnych zapowiedzi ze strony ITI Neovision są z tym wielkie problemy - na razie nie dotarliśmy do żadnej osoby (abonenta), która mogłaby się pochwalić udanym zakupem nboxa HDTV. Także na infolinii n są podawane informacje sprzeczne lub odwlekające możliwość zakupu na przyszły tydzień.

Obiektywnie rzecz biorąc, wygląda na to, że n platforma mimo włączenia nsport HD w terminie, z nieznanych przyczyn, najnormalniej w świecie zanotowała klasyczny falstart pod względem dystrybucji odbiorników.

Co interesujące, żadna poważna firma tv-sat (nazywamy ich - fachowcy z branży, którzy się znają na instalacjach antenowych i sprzęcie HDTV) nie podjęła się sprzedaży nboxów (chętnych nie brakuje, ale warunki narzucone przez ITI Neovision są podobno trudne do zaakceptowania i wcale nie chodzi o kasę, ale biurokratyczne utrudnienia).

Wygląda więc na to, że ITI Neovision powinno poważnie zastanowić się nad sposobami dystrybucji, bo po sprzęcie widać, że jednak będzie rodził problemy dla abonentów z którymi dotychczasowe punkty dystrybucji sobie nie poradzą - nie zdradzamy w czym problem, bo to sprawy sporne!

Do redakcji SAT Kuriera dostaliśmy testowego nboxa HDTV wieczorem 11 października, stąd możemy kontrolować efekty uruchomienia nowego kanału nsport HD.

PS. Dodam w skrócie, że na liście w nbox jest 128 kanałów z Hot Birda (aby nie za mało?), 3 polskie stacje radiowe (Trójka, Radio Zet i RMF FM) oraz co, zaskakaujące, są dwa kanały HD z Astry - Anixe HD i ProSieben HD. Z Hot Birda są tylko dwa kanały HD - nsport HD i Luxe HD!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama