reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uruchomiono nsport HD

dodano: 2006-10-12 16:10 | aktualizacja: 2006-10-12 19:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

Nsport_hd_logo_sk1.jpg 12 października punktualnie o 16:00 platforma n uruchomiła pierwszy, polski kanał sportowy w HDTV - nsport HD z Hot Birda - 13E. Pierwszym tematem programu nsport HD był komentarz po udanym meczu Polska - Portugalia, a także skróty z meczów eliminacji Euro 2008.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jakość kodowanego w systemie Conax CAS7 kanału nsport HD jest całkiem dobra, oczywiście w zależności od rozdzielczości i posiadanego telewizora lub projektora - zalecany Full HD z HDMI z HDCP. Jest dźwięk Dolby Digital (wzmacniacz po podłączeniu kablem optycznym wykrywa DD bez żadnych problemów - także na Kino Polska jest DD!). Widać też różnicę między doskonałą jakością źródłowych programów nsport w HDTV, a jakością SDTV z byłych imprez sportowych. nsport HD jest na kanale 60 w nboxach.


W nsport HD będzie można oglądać rozgrywki Ligi Mistrzów. 17 października 2006 roku od godz. 20 transmisja spotkania Celtic Glasgow - Benfica Lizbona, o 0.40 retransmisja meczu Manchester United - FC Kopenhaga. Dzień później (18 października 2006 roku) o godz. 20 mecz Chelsea Londyn - FC Barcelona, o 0.40 retransmisja Sporting Lizbona - Bayern Monachium.

Start platformy n może i nastąpił, ale niestety potencjalni widzowie i nasi czytelnicy dzwonią do naszej redakcji, chcąc poskarżyć się i dowiedzieć się, gdzie można kupić nboxy HDTV. My nie wiemy, bo z listy udostępnionej w komunikacie prawie żaden punkt i to w wielu miejscach w Polsce, albo nie miał nboxów, albo nic o tym jeszcze nie wiedział (większość MediaMarkt!), albo miał, ale nie mógł sprzedawać. Informacje posiadamy między innymi z terenu Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i kilku innych miejscowości.

Niestety mimo szumnych zapowiedzi ze strony ITI Neovision są z tym wielkie problemy - na razie nie dotarliśmy do żadnej osoby (abonenta), która mogłaby się pochwalić udanym zakupem nboxa HDTV. Także na infolinii n są podawane informacje sprzeczne lub odwlekające możliwość zakupu na przyszły tydzień.

Obiektywnie rzecz biorąc, wygląda na to, że n platforma mimo włączenia nsport HD w terminie, z nieznanych przyczyn, najnormalniej w świecie zanotowała klasyczny falstart pod względem dystrybucji odbiorników.

Co interesujące, żadna poważna firma tv-sat (nazywamy ich - fachowcy z branży, którzy się znają na instalacjach antenowych i sprzęcie HDTV) nie podjęła się sprzedaży nboxów (chętnych nie brakuje, ale warunki narzucone przez ITI Neovision są podobno trudne do zaakceptowania i wcale nie chodzi o kasę, ale biurokratyczne utrudnienia).

Wygląda więc na to, że ITI Neovision powinno poważnie zastanowić się nad sposobami dystrybucji, bo po sprzęcie widać, że jednak będzie rodził problemy dla abonentów z którymi dotychczasowe punkty dystrybucji sobie nie poradzą - nie zdradzamy w czym problem, bo to sprawy sporne!

Do redakcji SAT Kuriera dostaliśmy testowego nboxa HDTV wieczorem 11 października, stąd możemy kontrolować efekty uruchomienia nowego kanału nsport HD.

PS. Dodam w skrócie, że na liście w nbox jest 128 kanałów z Hot Birda (aby nie za mało?), 3 polskie stacje radiowe (Trójka, Radio Zet i RMF FM) oraz co, zaskakaujące, są dwa kanały HD z Astry - Anixe HD i ProSieben HD. Z Hot Birda są tylko dwa kanały HD - nsport HD i Luxe HD!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...