reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Sport trafi do kablówek

dodano: 2006-10-23 20:20 | aktualizacja: 2006-10-24 10:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: media2.pl/GW

TVP podpisała umowę z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej (PIKE) w sprawie dystrybucji swoich kanałów tematycznych w sieciach kablowych, w tym TVP Sport. Szczegółów umowy podpisanej w Zakopanem przez prezesa TVP Bronisława Wildsteina oraz Jerzego Straszewskiego, prezesa PIKE, nie ujawniono.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dotyczy ona wprowadzania sygnału TVP Sport i kolejnych kanałów tematycznych TVP do oferty operatorów sieci kablowych zrzeszonych w PIKE - wynika z komunikatu spółki.

Do PIKE należy 136 operatorów docierających do blisko 4 mln abonentów w całym kraju. Podpisanie umowy ramowej z Izbą rozjaśnia perspektywy kanałów tematycznych przygotowywanych przez TVP.

W zeszłym roku stosunki między nadawcą publicznym a operatorami były napięte, gdyż ówczesny zarząd spółki próbował przeforsować pobieranie opłat za reemisję TVP 1, TVP 2 oraz TVP Polonia.

Kolejną umowę dotyczącą dystrybucji swoich kanałów TVP podpisała z platformą cyfrową N należącą do Grupy ITI i działającą od 12 października. Nadawca publiczny rozmawia na ten temat również z Telekomunikacją Polską.

Pierwszy - już 18 listopada 2006 r. - wystartuje kanał tematyczny TVP Sport. Na początku przyszłego roku ma dołączyć do niego TVP Historia.

TVP Rozrywka i TVP Film, które już otrzymały koncesje od KRRiT, mają byc uruchomione na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

- Trwają zaawansowane prace nad projektami stacji TVP Info oraz TVP Białoruś. W planach jest także TVP Parlament - poinformowała telewizja publiczna.

Wszystkie kanały tematyczne TVP są finansowane ze środków niepochodzących spoza abonamentu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...