reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP czwartą platformą

dodano: 2006-10-24 09:22 | aktualizacja: 2006-10-24 10:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: Media2.pl

tvp Bronisław Wildstein, prezes Telewizji Polskiej, potwierdził, że publiczna telewizja zamierza jednak uruchomić własną platformę cyfrową. Kanały tematyczne TVP nadawane z Astry 19,2E będą dostępne przede wszystkim dla abonentów, którzy regularnie płacą abonament RTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pewne jest, ze platforma cyfrowa TVP będzie nadawana wyłącznie z Astry (19,2E). To tam TVP wydzierżawiła już 2 transpondery

- Nie planujemy zmiany systemu satelitarnego, z którego obecnie korzystamy. Astra dała nam naprawdę bardzo dobre warunki - powiedział Bronisław Wildstein.

Prezes Wildstein nie ujawnił szczegółów na temat nowej platformy cyfrowej.

- Na razie jest za wcześnie, aby podać szczegóły. Dopiero zastanawiamy się nad projektem- powiedział w Zakopanem podczas konferencji PIKE (Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej) Bronisław Wildstein. Prezes nie powiedział kiedy oficjalnie TVP przedstawi wszystkie szczegóły projektu.

TVP już nadaje kilka kanałów z Astry (TVP1, TVP2, TVP3 Warszawa, TV Polonia i TVP Kultura) z 10,862H. Niestety kanały TVP1 i TVP2 są kodowane w NDS-VideoGuard, a czasami kodowana jest także TVP3 (niektóre transmisje sportowe). Nadawany jest także pierwszy program tematyczny - niekodowana TVP Kultura.

18 listopada do tej paczki dołączy TVP Sport. Prezes TVP zapowiedział, że to dopiero początek ekspansji telewizji publicznej, ale nie sprecyzował ile docelowo kanałów miałoby powstać.

Wszystkie kanały mają być kodowane i dostępne przede wszystkim w sieciach kablowych. Operatorzy kablowi za każdy z kanałów mieliby zapłacić TVP za każde gniazdo od 30 do 35 groszy od każdego abonenta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...