reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

System Galileo dla Chin

dodano: 2006-12-12 15:53 | aktualizacja: 2006-12-12 16:14
autor: Magda Kowalczyk | źródło: gpsdaily.com

System nawigacyjny Galileo należący do Unii Europejskiej, który stanowi konkurencję do amerykańskiego systemu GPS będzie dostępny w Chinach w 2008 roku.Dotychczas do Projektu Galileo przyłączyły się także Izrael, Indie i Korea Południowa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
System będzie zapewniać bezpieczne, pewne i szczegółowe informacje nawigacyjne chińskim użytkownikom korzystającym z cywilnego lotnictwa, kolei, transportu wodnego i lądowego.

Chiny oficjalnie włączyły się do Projektu Galileo w 2004 roku i zainwestowały 200 mln euro w odpowiednie szkolenia i centrum badawcze w Southeast University w Nanjing.

Centrum prowadzi badania dotyczące odbiorników satelitarnych, chipów i systemu łączności i zapewnia szkolenia naukowe dotyczące projektu Galileo.

Projekt Galileo został uruchomiony przez Unię Europejską i European Space Agency w marcu 2002 roku za 3.5 mld euro, aby ukrócić monopol amerykańskiego systemu nawigacji GPS.

Galileo jest pod kontrolą cywilną w odróżnieniu od GPS, który kontrolują służby wojskowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...