reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kosmodrom w Rosji?

dodano: 2007-03-04 17:55 | aktualizacja: 2007-03-05 13:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: roskosmos

Rosja może otworzyć nowy kosmodrom dla lotów załogowych. Obecnie, Rosja wysyła misje kosmiczne z załogą z centrum kosmicznego w Bajkonurze w Kazachstanie. Inny rosyjski kosmodrom znajdujący się w Plesetsku obsługuje tylko bezzałogowe loty, najczęściej wojskowe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rosja dzierżawi teren kosmodromu Bajkonur od Kazachstanu za 115 mln. dol. rocznie. W czerwcu 2005 roku Rada Federacji - wyższa izba rosyjskiego parlamentu - ratyfikowała porozumienie między Rosją a Kazachstanem, o przedłużeniu rosyjskiej dierżawy kosmodromu Bajkonur do 2050 roku.

Jednakże, Rosja poszukuje nowego miejsca na swoim terytorium. Wcześniej przestano korzystać z kosmodromu Swobodnyj na Syberii.

Anatolij Perminow - szef Rosyjskiej kosmicznej agencji - powiedział, że mimo dobrych stosunków z Kazachstanem, Rosja potrzebuje rozwijać własną kosmonautykę załogową. Perminow podkreślił również, że planowany kosmodrom nie będzie współzawodniczył z Bajkonurem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...