reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Mr. Orbita: Ilość nie równa się jakość

dodano: 2007-05-21 17:07 | aktualizacja: 2007-05-21 17:37
autor: Mr. Orbita | źródło:

Mr. Orbita - Blog Na satelitach systemu Hot Bird (13.0°E) dostępnych jest blisko 200 włoskich kanałów TV. Spora część z nich posiada rozdzielczość albo 352x288 (najniższą możliwą w przekazie satelitarnym DVB-S/MPEG-2), albo nieznacznie wyższą i bitrate nie przekraczający 1Mbit/s.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomijając jakość treściowo też jest kiepsko. Właściwie do oglądania nadają się jedynie produkcje RAI i Mediaset. Cała reszta emituje nieustannie powtórki tych samych materiałów, często po kilka razy dziennie.

Tak więc nie dość, że tragiczna jakość, to brak treści. Pytanie brzmi więc: czemu nadawcy nie dogadają się ze sobą i zamiast emitować po kilka razy dziennie to samo w kiepskiej jakości, zrzucić się wspólnie na jeden kanał o większej rozdzielczości i bitrate i emitować bloki programowe wspólnie, bez zbędnych powtórek?

Dziwne podejście, bo na chwilę obecną z uwagi na ubogą treść i niską jakość oglądalność tego typu projektów jest znikoma (do napisania tekstu skłoniły mnie właśnie dane oglądalności kanałów włoskich).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Mr. Orbita


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...