reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SinoSat 3 na orbicie

dodano: 2007-06-04 12:12 | aktualizacja: 2007-06-04 17:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: Xinhua

1 czerwca 2007 na orbitę został wyniesiony chiński satelita telekomunikacyjny SinoSat 3. Satelita został wyniesiony na orbitę przez chińską rakietę nośną Long March 3A, dla której była to już 100 misja. Satelita Sinosat 3 prawdopodobnie zajmie pozycję Sinosat 2 na pozycji 92,2E.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chińska rakieta z satelitą na pokładzie wystartowała z centrum kosmicznego Xichang w południowo zachodniej prowincji Sichuan o godzinie 0:08 (czas Pekin). Satelita oddzielił się od rakiety 24 minuty później i udanie wszedł na orbitę geostacjonarną.

SinoSat 3 i rakieta nośna Long March, zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez chińską akademię techniki kosmicznej i chińską akademię techniki rakietowej, lotnictwa, kosmonautyki oraz korporację technologiczną.

Jego poprzednik SinoSat 2, to pierwszy chiński satelita dla transmisji DTH, który został wyniesiony na orbitę 29 października zeszłego roku. Miesiąc później ujawniono, że satelita nie rozłożył w pełni baterii słonecznych, dlatego łączność z nim była niemożliwa.

W listopadzie 2006r rzecznik prasowy SinoSat poinformował, że potrzebne jest co najmniej trzy lata aby skonstruować i wynieść na orbitę satelitę zastępczego za uszkodzonego SinoSat 2.

Nie jest do końca pewne, czy SinoSat 3 częściowo przejmie usługi SinoSat 2.

W Chinach jest 12.6 miliona abonentów cyfrowej telewizji i 400 milionów odbiorników telewizyjnych, co stanowi potencjalnie olbrzymi rynek dla pakietów telewizji satelitarnej.

SinoSat 1, wyniesiony na orbitę w czerwcu 1998, został zakupiony od Francji, głównie dla nadawania chińskiego radia i telewizji oraz przekazu usług rejonie Azji i pacyfiku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + Moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

1 008 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...
reklama