reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecki satelita z Plesecka

dodano: 2007-07-05 15:39 | aktualizacja: 2007-07-10 12:31
autor: JK | źródło: it

9 lipca rosyjska rakieta Kosmos 3M wyniosła na orbitę geostacjonarną niemieckiego satelitę rozpoznawczego. Niemiecki satelita SAR-Lupe-2 wszedł na orbitę geostacjonarną późno w nocy 9 lipca, po około 30 minutach od startu rakiety Kosmos 3M z kosmodromu Plesetsk w północnej Rosji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sumie pięć satelitów będzie tworzyć system SAR-Lupe, który będzie pierwszym niemieckim satelitarnym systemem rozpoznawczym, dostarczającym wysokiej jakości zdjęcia radarowe, bez względu na porę dnia czy nocy.

Rosja próbuje agresywnie zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowym rynku wyniesień komercyjnych i rządowych satelitów, choć jak narazie wysiłki te kończyły się niepowodzeniem.

Oprócz kosmodromów w Plesetsk i Bajkonur w Kazachstanie, Rosja pracuje wraz z Europejską Agencją Kosmiczną nad budową platformy dla rakiet Sojuz na kosmodromie w Gujanie Francuskiej i nad zwiększeniem ładowności rosyjskich rakiet.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...