reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat i ViaSat z serwisem Tooway

dodano: 2007-09-03 17:44 | aktualizacja: 2008-02-28 11:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Telecom World Wire

ViaSat_logo_sk.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications i ViaSat Inc - dostawca produktów satelitarnych i komunikacyjnych ogłosili, że satelitarny serwis Tooway, będzie dostępny od końca września 2007 w Niemczech, a także wybranych rynkach europejskich, aby zdążyć przed końcem 2007 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według spółki, nowy serwis nazwany Tooway, zaprojektowany jest jako nowa alternatywa transferu Internetu dla godpodarstw domowych, posiadających niskiej prękości połączenie telefoniczne, w szczególności na wiejskich obszarach w Europie.

Serwis będzie dostarczany poprzez pojemność Ka-band na satelicie Eutelsatu HOT BIRD 6 na pozycji 13°E, a także poprzez pojemność Ku-band na satelicie EUROBIRD 3. Serwery Ka i Ku-band z urządzeniami dostarczanymi przez ViaSat do zarządzania Tooway są obecnie gotowe do pracy na teleporcie SkyPark Skylogic'a w Turynie (Włochy).

Serwis jest oparty na systemie satelitarnym dwukierunkowego przekazu - SurfBeam DOCSIS (platforma oparta na otwartym standardzie, który obniża koszty terminali i serwisów konsumenta, dzięki technologii sieci kablowej DOCSIS 1.1). Aby wdrożyć standard na satelicie, Viasat rozwinął interfejs, który jest zintegrowany z systemami terminacji DOCSIS. Terminal satelitarny składa się z Outdoor Unit (ODU) i Indoor Unit (IDU) lub modemu, który dostarcza sygnał do PC lub sieci domowej przez standard połączenia Ethernet (10/100 Mbps).

Trójstopniowa usługa będzie dostarczana w pasmie Ka i Ku. Początkowo oferta będzie dostarczała maksymalną prędkość pobierania 2048kb/s i maksymalną prędkość wysyłania 348kb/s.

Spółka powiedziała, że taryfy konsumenckie i ceny sprzętu będą określone przez lokalnych dostawców serwisów, partnerujących w dostarczaniu oferty. Żadne inne finansowe szczegóły nie zostały ujawnione.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...