reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Sport HD z pierwszymi transmisjami

dodano: 2007-10-12 19:29 | aktualizacja: 2007-10-12 21:49
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Polsat

Polsat Sport HD test Zgodnie z zapowiedziami 12 października, punktualnie o 18:00 emisję testową rozpoczął Polsat Sport HD. Pierwszą pozycją programową, którą wyemitowano na antenie było spotkanie Polskiej Ligi Siatkówki: Asseco Resovia SSA Rzeszów – J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aktualnie dostęp do pierwszego kanału High Definition Cyfrowego Polsatu mają tylko wybrani klienci i pracownicy platformy. Z uwagi na brak możliwości przygotowywania dosyłu HD ze wszystkich wydarzeń sportowych, które transmituje Polsat Sport, w wysokiej rozdzielczości emitowana będzie tylko ich część.

Na antenie Polsat Sport HD jeszcze w ten weekend w HD zostaną wyemitowane m.in.: retransmisja Superpucharu w koszykówce mężczyzn: Anwill Włocławek – Prokom Trefl Sopot (sobota, godz. 7:00) oraz relację na żywo ze spotkania Pucharu Ekstraklasy: ŁKS Łódź – Legia Warszawa (niedziela, godz. 18:20).

Aktualnie Polsat Sport HD czeka na uzyskanie koncesji od KRRiT. Wraz z zakończeniem tego procesu będzie mógł rozpocząć oficjalny przekaz - jest to obecnie planowane na 2 grudnia. Obok emisji w ramach platformy Cyfrowego Polsatu są plany dołączenia do wybranych sieci kablowych.

Wraz z inauguracją testów zmieniono parametry techniczne przekazu - powrócono do emisji w standardzie DVB-S. Przekaz jest prowadzony nadal z tp. 78 (12.265V SR=27500 FEC=3/4) - aktualnie w DVB-S/MPEG-4. Do zabezpieczania sygnału wykorzystywany jest obecnie tylko Nagravision 3. Wyłączono CaID Nagravision 2, aby uniemożliwić piracki dostęp do oferty.

Telewizja POLSAT zainwestowała w technologię HD już na początku tego roku. Jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce zakupiła wozy transmisyjne pracujące w technologii HD. Na specjalne zamówienie Polsatu wozy wyprodukowała firma Sony, największy światowy producent profesjonalnego sprzętu. Pierwszy wóz dostarczono w czerwcu br., drugi - w październiku. Kolejny wóz Polsatu będzie dostarczony przez Sony w styczniu 2008 r.

Zakup wozów transmisyjnych HD to bardzo ważny krok w rozwoju telewizji POLSAT. Intensywne inwestycje w technologię HD plasują telewizję POLSAT w roli lidera w produkcji w technologii HD w Europie Środkowo-Wschodniej. Wozy HD znalazły szerokie zastosowanie w pierwszej kolejności przy produkcji największych wydarzeń sportowych. Wykorzystane zostaną również dla realizacji przedsięwzięć rozrywkowych oraz masowych koncertów. Już w chwili obecnej najważniejsze produkcje programowe realizowane są w technologii HD, m.in. seriale: „Tylko miłość”, „Ekipa”, „I kto tu rządzi?”. Najważniejsze muzyczne wydarzenie– Sopot TOPtrendy Festiwal – w 2008 r. również zostanie zarejestrowane w technologii HD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama