reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowa telewizja w UPC od marca 2008?

dodano: 2007-12-14 09:50 | aktualizacja: 2008-02-15 22:28
autor: Anita Dąbek | źródło: media2.pl

UPC Na początku 2008 roku poznamy termin wprowadzenia na nasz rynek kablowej telewizji cyfrowej UPC - najprawdopodobniej zostanie ona uruchomiona na przełomie marca i kwietnia. Pierwszymi miastami, gdzie będzie można ją odbierać, staną się Warszawa i Katowice. Testy cyfrowej UPC trwają też na Słowacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPC nie posiada na chwilę obecną tzw. „centralnej” stacji czołowej. Jednak najprawdopodobniej główny multipleks powstanie w stolicy. Obecnie Warszawa i Katowice połączone są ze sobą przy pomocą własnej światłowodowej sieci teletransmisyjnej. Do innych miast sygnał przesyłany będzie przy pomocy własnej lub dzierżawionej sieci światłowodowej.

UPC Polska, podobnie jak na Słowacji (tam też są prowadzone pierwsze testy), wybierze najprawdodobniej dekodery Philipsa, które są dostatecznie zaawansowane - pokazywano je na wystawach, m.in. IBC2007 w Amsterdamie. Posiadają modem kablowy DOCIS niezbędny do komunikacji zwrotnej i twardy dysk. Dekodery w wersji HD odbierają sygnał w kompresji MPEG4, choć możliwe, że UPC w Polsce zdecyduje się na korzystanie z MPEG-2.

Istnieje szansa, że do Polski zostaną wprowadzone pierwsze usługi interaktywne, które umożliwią między innymi przeglądanie najnowszych informacji, prognozy pogody lub zakupy bez wychodzenia z domu, a także chaty na ekranie telewizora.

W ofercie cyfrowej telewizji UPC znajdą się wszystkie oferowane obecnie kanały znane z analogowego pakietu podstawowego (basic), kanały premium (HBO, Canal+, itd.), a także w HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama