reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Astra2Connect we Francji i Italii

dodano: 2008-01-15 11:57 | aktualizacja: 2008-02-28 11:29
autor: Anita Dąbek | źródło: parabola.cz/astra.lu

ASTRA2Connect Satelitarny operator SES Astra podpisał kontrakt na udostępnianie usług dwukierunkowego Internetu satelitarnego Astra2Connect w następnych europejskich krajach - Francji i Włoszech. Od kwietnia usługa Astra2Connect będzie dostępna w 7 krajach w Europie, w tym także w Polsce - tu start przesunięto na marzec/kwiecień.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Astra2Connect (A2C) jest dostępna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Irlandii i teoretycznie Polsce (ogłoszono, ale nie ruszyła komercyjnie). W dalszych dwóch krajach ruszy lada dzień - będą to Czechy i Słowacja.

We Francji usługa Astra2Connect będzie oferowana pod marką Vivéole, a obsługiwać ją będzie operator telekomunikacyjny Auvea Ingénierie.

We Włoszech obsłuży ją operator Digitaria, bliźniacza spółka Netdish i Eurosatellite.

Astra2Connect pozwala na dwukierunkowy dostęp do Internetu via satelita i to bez potrzeby korzystania z naziemnego sygnału zwrotnego. Można korzystać z dowolnego miejsca (las, pustkowie bez infrastruktury telekomunikacyjne, góry, obszary wiejskie itd.) w zasięgu satelity Astra na 23,5E. Wystarczy antena 80cm, specjalny konwerter i modem Newtec.

Astra2Connect korzysta z kilku transponderów satelity Astra 1E na pozycji 23,5°E.

O usłudze Astra2Connect piszemy w najnowszym wydaniu SAT Kuriera 1/2008. Zapraszamy do prenumeraty magazynu SAT Kurier - tylko 99 zł za 11 wydań w 2008 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...