reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy HBO HD w marcu

dodano: 2008-02-19 18:23 | aktualizacja: 2008-02-19 19:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: HBO/II Forum HDTV

HBO_HD_USA_logo_sk.jpg HBO HD rozpocznie techniczne testy jeszcze w połowie marca br. Już wiadomo, że w HBO HD będzie emitowany równolegle program zwykłego HBO, ale w wysokiej rozdzielczości. Miesięczna opłata za kanał nie powinna przekroczyć 5 - 6 zł za miesiąc, jednak w praktyce zależy to od platform cyfrowych i sieci kablowych, które zdecydują się na dystrybucję kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej przed HBO HD nastąpił komercyjny start oferty VoD HBO Digital, na razie tylko w Cyfrze+. W dalszej kolejności usługa może dołączyć do innych platform, jednak Cyfra+ będzie mieć kilkumiesięczne wyprzedzenie pod względem oferowanych w ramach HBO Digital pozycji.

Cyfrowy Polsat na razie nie jest przygotowany technicznie do udostępnienia HBO Digital, bo nie odpowiednich dekoderów, a ich przygotowanie zajmie minimum kilka miesięcy. Na razie więc Cyfrowy Polsat 'konsumuje' fakt, że ma trzy kanały HBO, które cieszą się dużym zainteresowaniem aktualnych abonentów tej platformy.

Teoretycznie HBO HD z regularnym przekazem w Polsce mogłoby ruszyć 1 kwietnia 2008. Nadawca nie podpisał jeszcze porozumienia z żadną z satelitarnych platform cyfrowych, ani operatorów kablowych w Polsce. Sam fakt testów technicznych z satelity Amos - 4W pozwoli na włączenie abonentom promocyjnej oferty HBO HD pod warunkiem zainteresowania wybranej platformy lub kablówki. Nie jest wykluczone, że pierwsza zdecyduje się na włączenie HBO HD satelitarna platforma Cyfra+, ale jej przedstawiciele nie chcieli tego potwierdzić. Może być też tak, że pierwsi widzowie oglądający HBO HD będą w jednej z sieci kablowych, która oferuje takie usługi.

HBO zdecydowało sie też na poprawę jakości trzech kanałów SD. Już w tej chwili jest o 20 proc. lepszy sygnał, szczególnie w Cyfrowym Polsacie. HBO rozważa równoległy dosył do tego satelitarnego z Amosa, ale światłowodem z Budapesztu do Polski, co diametralnie miałoby poprawić jakość obrazu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...