reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sharp i Sony podpisały LCD memorandum

dodano: 2008-02-28 19:18 | aktualizacja: 2008-02-28 19:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: sharp

Firmy Sharp i Sony podpisały memorandum w sprawie stworzenia spółki typu joint venture produkującej panele i moduły LCD dużych rozmiarów. Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, a teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Kapitał i koszty inwestycji: Sharp - 66 proc., a Sony - 33 proc.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sharp Corporation („Sharp”) i Sony Corporation („Sony”) ogłosiły podpisanie niewiążącego memorandum w sprawie założenia spółki typu joint venture, zajmującej się produkcją i sprzedażą paneli i modułów LCD dużych rozmiarów.

Spółka powstanie przez podzielenie znajdującej się w stanie budowy fabryki Sharp w Sakai City, prefektura Osaka. Zakład będzie produkował panele LCD, a do ich wytwarzania będzie wykorzystywał prefabrykaty szklane 10. generacji. Obie firmy będą prowadziły dalsze negocjacje, żeby zalegalizować dokumentację spółki do 30 września 2008 roku.

Celem współpracy obu stron będzie zapewnienie dalszego rozwoju technologii ekranów LCD firmy Sharp oraz zwiększenie konkurencyjności produktów firmy Sony na rynku telewizorów LCD.

Zaraz po wejściu w życie umowy i uzyskaniu odpowiednich certyfikatów administracyjnych, nowa spółka będzie dążyła do uzyskania zwiększonych korzyści z zastosowania po raz pierwszy na świecie bazy szklanej 10. generacji do produkcji paneli i modułów LCD dużych rozmiarów. Osiągną one najwyższy przemysłowy poziom jakości, ceny i wykonania. Nowa fabryka będzie zapewniała dostawy firmom Sharp i Sony stosownie do podjętych inwestycji.

W celu wzmocnienia wzajemnej współpracy, obie firmy zbadają i omówią perspektywy wspólnego dostarczania komponentów do modułów LCD.

Aby zrealizować wizję „Kompleksu produkcyjnego na miarę 21. wieku”, nowa firma podejmie wysiłki zmierzające do szybkiego stworzenia pełnej i stabilnej produkcji przemysłowej oraz skoordynowania współpracy z innymi zainteresowanymi firmami.

Ogólny zarys nowej firmy

Nazwa firmy: Zostanie określona

Lokalizacja: Dystrykt Sakaihama, Sakai-ku, Sakai City, prefektura Osaka (Japonia)

Data utworzenia: Zaplanowana na kwiecień 2009 roku (będzie rozstrzygnięta w trakcie dalszych rozmów)

Rozpoczęcie operacji: Pod koniec 2009 roku (zaplanowane)

Kapitał: Zostanie określony (Sharp: 66%, Sony: 34%)

Całkowity koszt inwestycji: Zostanie określony (Sharp: 66%, Sony: 34%)

Zakres działalności: Produkcja paneli/modułów LCD o dużych rozmiarach (do telewizorów LCD) przeznaczonych do sprzedaży przez firmy Sharp i Sony

Wielkość produkcji: 72.000 matryc szklanych miesięcznie (początkowo 36.000 paneli/ miesiąc) (matryce szklane są podstawowym półfabrykatem do produkcji paneli LCD)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...