reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25 maja Eurosport w jakości HD

dodano: 2008-03-10 15:25 | aktualizacja: 2008-03-11 16:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Eurosport Eurosport w jakości HD wystartuje 25 maja przy okazji tenisowych zawodów French Open na kortach Roland Garros. Eurosport zamierza też poprawić jakość standardowych transmisji SD przechodząc z formatu 4:3 na 16:9. Eurosport HD pokaże też Tour de France i Olimpiadę w Pekinie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eurosport uruchomi wersję międzynarodowego dosyłu w telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV) z której będą korzystać wybrane platformy i sieci kablowe.

- Sport, zwłaszcza na żywo jest spektakularnym wydarzeniem dla telewizji wysokiej rozdzielczości; to doświadczenie zmienia zwykłych widzów w sportowych fanów - powiedział szef grupy Eurosport, Laurent-Eric Le Lay.

Eurosport jako lider w transmisjach sportowych w Europie w końcu musiał się zdecydować na transmisje HD, bo był to najbardziej naturalny ruch w kierunku rozwoju. Stopniowo Eurosport HD będzie dostarczał coraz więcej transmisji w jakości HD.

Podobno kanał Eurosport HD już został zamówiony dla cyfrowych platform i sieci kablowych w Izraelu, Turcji, Portugalii i krajach skandynawskich, m.in. dla platformy Canal Digital.

W oficjalnym komunikacie Eurosport informuje jedynie, że Grupa Eurosport zawarła kluczowe porozumienia dystrybucyjne z operatorami płatnej telewizji w Skandynawii i Europie Południowej. W ciągu najbliższych tygodni Grupa Eurosport liczy na podpisanie kolejnych umów w innych krajach Europy w tym Polski. W tej chwili toczą się rozmowy z największymi operatorami płatnej telewizji na temat udostępnienia Eurosport HD polskim widzom.

Na razie nie ma informacji o włączeniu Eurosportu HD do którejś z trzech polskich platform cyfrowych - wszystkie są do tego zdolne i mają Eurosport w SD, więc zapewne nie będą się ociągać, by już na starcie 25 maja pokazać go polskim widzom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama