reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowana TV Silesia od 29 marca

dodano: 2008-03-12 01:22 | aktualizacja: 2008-03-12 19:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf.wł./tvs/polskatimes.pl

TVS TV Silesia Telewizja Silesia Nowa polska, lokalna stacja komercyjna TV Silesia ma ruszyć w sobotę 29 marca z tp. 80 satelity Hot Bird 8 - 13E z częstotliwości 12.303 GHz, pol. V (SR 27500, FEC 3/4) oczywiście niekodowana (FTA), w jakości standardowej (SD). TVS wejdzie do wszystkich trzech polskich platform satelitarnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Silesia będzie korzystać z gościnności RTV Slovenija, bo kanał w wersji SD ma być nadawany na transponderze satelity Hot Bird 8 dzierżawionym przez Słoweńców. Pierwsze próby transmisji satelitarnych TVS mają rozpocząć się 15 marca 2008. Jeśli wypadną pozytywnie, to 29 marca (termin jest płynny, możliwe jest 2-3 dni opóźnienia) widzowie w całej Europie będą mogli oglądać już regularny przekaz TV Silesia.

Produkcja jest w całości realizowana w jakości HD, ale emisja satelitarna będzie w SD. Jest jednak mowa o tym, że wcześniej czy później będzie TVS w HD. Na razie TVS podjęła rozmowy z kilkoma polskimi operatorami kablowymi, aby tam nadawać program w jakości HD!

Istotne jest to, że kanał od razu wejdzie do wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i n, a do tego dotrze do milionów widzów w wersji niekodowanej.

Stacja ma poruszać tematy związane regionem i województwem śląskim - mieszka tam ponad 5 mln ludności.
- Chcemy szukać widza, pokazywać problemy widzów tu na dole, na Śląsku - mówi nam w rozmowie telefonicznej szef TVS, Sławomir Zieliński.

- Będzie publicystyka, ale bez seriali, bez Tańca na lodzie, bez Tańca ze słoniem i tego typu programów - nie stać nas na takie produkcje. Chcemy pokazać trochę misji, staramy się szukać nowych pozycji. jesteśmy gotowi do startu. - podkreślił Sławomir Zieliński.

Strona domowa kanału TV Silesia


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...