reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP kontynuuje rozmowy z SES Astra

dodano: 2008-03-12 13:54 | aktualizacja: 2008-03-12 15:58
autor: Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita

tvp Operator satelitarny SES Astra i Telewizja Polska kontynuują rozmowy dotyczące stworzenia nowej platformy cyfrowej. Byłaby to czwarta platforma cyfrowa na polskim rynku - po Cyfrze+, Cyfrowym Polsacie i n. Informacja ta została potwierdzona przez prezesa Astra Polska, Krzysztofa Surgowta.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozmowy rozpoczęły się już dwa lata temu, kiedy to SES Astra zaproponowała telewizji publicznej stworzenie narodowej platformy cyfrowej. Podobne propozycje zostały złożone także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wśród innych polskich operatorów nie wyczuwa się strachu przed tym, by kanały TVP zostały wycofane z ich ofert. Zdaniem Dominika Libickiego, prezesa Cyfrowego Polsatu, kanały telewizji publicznej powinny być dostępne jak najszerzej.

Na branżowej konferencji Media Trendy, która odbyła się 10 marca bieżącego roku, nadawcy omawiali też plany cyfryzacji cyfryzacji telewizji naziemnej. Pierwszy w Polsce cyfrowy multipleks ma powstać w przyszłym roku i prawdopodobnie będzie zawierać następujące siedem kanałów: TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, Czwórka i TV Puls.

Drugi multipleks nie został jeszcze wstępnie zagospodarowany, ale pojawiają się pomysły, by stworzyć na nim wspólny dla wszystkich nadawców kanał z transmisjami Euro 2008. Zachęciłoby to Polaków do zakupu dekoderów cyfrowych. Dwoma multipleksami zarządzać chce Telewizja Polska.

Projekt stworzenia czwartej platformy cyfrowej przez TVP i SES Astra nie jest związany z zapowiadaną w 2007 roku platformą, którą chce stworzyć konsorcjum Polkomtelu, Polskiego Radia i TVP. Podczas konferencji Marcin Bochenek z zarządu TVP powiedział, że własna platforma cyfrowa jest niezbędna do rozwoju spółki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...