reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP 1 pod młotek?

dodano: 2008-03-12 15:15 | aktualizacja: 2008-03-12 16:00
autor: Anita Dąbek | źródło: gazeta.pl

tvp Partia polityczna Platforma Obywatelska (PO) rozważa plany sprzedania poprzez giełdę jednego z kanałów telewizji publicznej - TVP 1 lub TVP 2. Ten, który by pozostał nie emitowałby reklam i programów \"niskiej rozrywki\" oraz pełniłby \"misję publiczną\". Z kolei ramówkę TVP Info tworzyłyby ośrodki lokalne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Plany zmian w telewizji publicznej wydają się nieco kontrowersyjne i mogą wywołać wiele sprzeciwów wśród zwolenników kanałów TVP.

Najprawdopodobniej pod młotek poszedłby kanał TVP 1, który ma charakter bardziej komercyjny niż TVP 2. Natomiast z Dwójki zniknęłyby reklamy i programy "niskiej rozrywki" i kanał zacząłby pełnić "misję publiczną".

Zdaniem Rafała Grupińskiego, ministra w kancelarii premiera, utrzymywanie dwóch kanałów nie ma sensu ze względów ekonomicznych.

Grupiński dodał, że pomysł sprzedaży jednego z kanałów przez giełdę wysunął kilka miesięcy temu poseł PO Janusz Palikot. Jest to jednak tylko jeden ze scenariuszy omawianych przez Platformę Obywatelską.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...