reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euro 2008: Polsat pozwie TVP za fakturę

dodano: 2008-03-18 00:56 | aktualizacja: 2008-03-18 17:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: dziennik.pl

euro2008_image1.jpg Telewizja Polsat wystawiła Telewizji Polskiej fakturę za prawa do pokazywania 15 z 31 meczów odbywających się w ramach Euro 2008. Polsat jest zdania, że umowa między stacjami jest obowiązująca. Innego zdania jest TVP, która nie chce zapłacić wynegocjowanej kwoty, bo uważa ją za zawyżoną i odesłała fakturę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa transmisji Euro 2008 w Telewizji Polsat i TVP powraca, jak bumerang.

Przypomnijmy, że ostatecznie przedstawiciele TVP nie pojawili się u notariusza, by podpisać umowę. Tłumaczą się tym, że oferta Polsatu jest mało atrakcyjna - generalnie zbyt droga za niecałą połowę wszystkich transmisji Euro 2008. Telewizja Polska sama wynegocjowała taki kontrakt z Polsatem, ale ktoś zauważył, słusznie zresztą, że wynegocjowana kwota jest za duża, a to publiczne pieniądze.

Wiele wskazuje na to, że sprawa może zakończyć się w sądzie, choć równie dobrze TVP może w ostatnim momencie zmienić zdanie, co mogłoby mimi wszystko wyjść na zdrowie, jednak nie najlepiej finansowo. W przypadku braku zapłaty, sądowy pozew zapowiada Telewizja Polsat.

Szkoda, że na konflicie stracą jedynie piłkarscy fani, mający kanały analogowe TVP, bo wszystkie mecze będą na Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD, część na niekodowanym Polsacie - tylko naziemnie lub kodowanym Polsacie w platformie Cyfrowy Polsat. Zyska więc Cyfrowy Polsat, bo gwałtownie wzrośnie mu liczba abonentów oraz Telewizja Polsat, bo zgarnie całość zysków z reklam.

Pytanie czego chcą polscy widzowie? Euro 2008 w TVP i Cyfrowym Polsacie, czy tylko w kodowanej platformie?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...