reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska w MPEG4 pod koniec marca

dodano: 2008-03-19 23:06 | aktualizacja: 2008-03-21 17:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl

Logo_UPC_New_2007 Największy w Polsce operator sieci kablowej UPC wystartuje z cyfrową telewizję kablową (DVB-C) o miesiąc wcześniej, jeszcze w marcu. UPC wybrała dekodery Philipsa i Thomsona w wersji SD, HD oraz PVR. Transmisja sygnału w całości w MPEG-4.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cyfrowa telewizja kablowa w UPC oferowana będzie na początku tylko w Warszawie. UPC rozpocznie przedsprzedaż telewizji cyfrowej dla wybranych klientów z Warszawy już w przyszłym tygodniu. Wybrani klienci w stolicy zostaną poinformowani o możliwości nabycia usługi cyfrowej. Sprzedaż dla pozostałych klientów ruszy najpóźniej w maju.

Na początku klienci cyfrowej telewizji UPC jednak nie zobaczą filmów w usłudze wideo na żądanie (VoD)- dostępne będą za to np. gry oraz elektroniczny przewodnik po programach.

UPC wybrało dekodery Philipsa i Thomsona – oferowane będą w wersji SD (telewizja standardowej rozdzielczości), HD oraz PVR (z cyfrowym magnetowidem). Transmisja sygnału odbywać się będzie w całości w MPEG-4, co zaoszczędzi znacząco dostępne „miejsce” w multipleksach cyfrowych. Dzięki temu UPC od razu w cyfrowych pakietach telewizyjnych udostępni wszystkie dotychczas nadawane kanały telewizyjne, a także uzupełni je o dotychczas niedostępne (np. Comedy Central, Bloomberg).

Ofertę uzupełni kilka kanałów HDTV – m.in. Canal+ HD, National Geographic HD.

Wszystkie dekodery wyposażoną są w modem DOCSIS (standard transmisji danych w sieciach kablowych), który zapewnia zwrotną komunikację klienta (dekoderów) z operatorem. W przyszłości kanał zwrotny da się wykorzystać np. do zamawiania wideo na żądanie, czy też usług interaktywnych (gier, wideochatów, itp.).

Rozpoczęcie sprzedaży usługi cyfrowej przez UPC w Warszawie „psuje” plany sieci Aster , która chciała dopiero w maju uruchomić pakiet telewizji wysokiej rozdzielczości – wygląda więc na to, że operator będzie zmuszony do przyspieszenia prac nad wprowadzeniem swojej oferty HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...