reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Mr. Orbita: HBO klonowane dla każdej z platform

dodano: 2008-03-21 05:16
autor: Mr. Orbita | źródło:

satelita_sk.1.jpg Wracam do poruszanej już kiedyś kwestii kończącego się miejsca na satelitach systemu Hot Bird (13E). Tym razem w kontekście startu HBO HD w ramach platformy Cyfrowego Polsatu i n. Miałem cień nadziei, iż nadawcy zawrą porozumienie w kwestii transmisji, niestety tak się nie stało. Mamy dwa duble HBO HD i po trzy pozostałych kanałów z rodziny HBO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

HBO HD x2

Bardzo niedobrze, że platformy nie porozumiały się w kwestii przekazu. W efekcie HBO HD jest dostępny dla n i Cyfrowego Polsatu z oddzielnych częstotliwości zajmując miejsce podwójnie (a kanał HD wymaga go nie mało).

A kto wie, czy i nie x3 w niedalekiej przyszłości

Jeżeli Cyfra+ także zdecyduje się poszerzyć ofertę o HBO HD (jak wiemy Cyfra+ szykuje od 8 kwietnia miejsce na kolejny kanał w wysokiej rozdzielczości) i również nie dojdzie do porozumienia, będziemy mieć w efekcie kanały HBO, HBO 2, HBO Comedy i HBO HD skopiowane trzykrotnie, dla każdej z polskich platform osobno. Czyste marnotrawienie cennego miejsca na satelicie.

Zawsze można się dogadać

Może czas pomyśleć przykładowo o jednym wspólnym transponderze - wynająć coś, póki pozostają jakiekolwiek wolne pojemności (ostatnio tp. 7 i tp. 9 zwolnione przez Mediaset), zrzucić się po równo i choć część dubli przesunąć na jedną częstotliwość stosując simulcrypt dla wszystkich trzech platform jednocześnie. Pozostaje tylko porozumieć się w kwestii stacji uplink. Jestem przekonany, że wcześniej czy później sytuacja zmusi platformy do takiego, lub podobnego działania.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Mr. Orbita


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...