reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wywiad z Deanem Possenniskie

dodano: 2008-04-13 16:31 | aktualizacja: 2016-07-31 21:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 4/2008 str. 28

Publikujemy w internetowym serwisie fragment wywiadu z Deanem Possenniskie z BBC Global Channels na Europę, Bliski Wschód i Afrykę - całość wywiadu z w drukowanym wydaniu SAT Kurier 4/2008, a w nim zapowiedź startu BBC HD w Cyfrowym Polsacie w październiku 2008.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy już można ocenić wejście kanałów BBC do Polski jako sukces? Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak radzą sobie nasze kanały. Zwłaszcza CBeebies okazał się sukcesem – w ciągu tygodnia od premiery „wystrzelił” wprost na pozycję pierwszą wśród kanałów dziecięcych, oferowanych przez Cyfrowy Polsat. Pozostaje na tej pozycji, jest ulubionym kanałem rodzin z małymi dziećmi, wyprzedzają go tylko polskie kanały naziemne. Od premiery minęły niespełna trzy miesiące. BBC Lifestyle jest na pierwszym miejscu wśród podobnych kanałów na platformie Cyfrowego Polsatu, BBC Entertainment podwoił udział w rynku od momentu premiery, zwyciężając często z innymi kanałami, oferowanymi przez Cyfrowy Polsat. Ilu macie widzów w Polsce – z satelity i w kablu? Nasze cztery kanały dostępne są na platformie Cyfrowego Polsatu, która ma 1,6 miliona aktywnych abonentów. BBC Entertainment jest także w sieci Multimedia, co daje nam dalsze 300.000 gospodarstw domowych. Rozmawiamy z wieloma operatorami i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ogłosić zawarcie dalszych umów, które znacząco poszerzą naszą dystrybucję. Podpisaliśmy także niedawno umowę z TPSA, która doda nasze kanały do swojej usługi DSL. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć do dużej liczby domów na terenie całego kraju. Kontynuujemy też rozmowy z Multimediami – jak wspominałem, jest tam już BBC Entertainment, teraz pojawiła się szansa na dodanie pozostałych trzech kanałów do cyfrowej oferty tej sieci. Ze względu na ogromną popularność programów BBC w Polsce widzimy ogromne zainteresowanie naszą ofertą ze strony operatorów. Jesteśmy przekonani, że już niedługo będzie ona dostępna w coraz większej liczbie polskich domów. Naszą ambicję było stworzenie portfolio kanałów, działających pod wspólnym brandem BBC, które byłyby równie popularne w krajach, do których je wprowadzimy, jak są teraz w Wielkiej Brytanii. Czy współpraca z Cyfrowym Polsatem układa się dobrze? Jakie są ewentualne problemy? Cyfrowy Polsat to fantastyczny partner, z którym wprowadziliśmy nasze kanały na polski rynek. Doskonale nam się pracuje z zespołem Cyfrowego Polsatu – tu, w Global Channels, dokładamy wszelkich starań, by być w kontakcie z ludźmi Cyfrowego Polsatu, pracować razem i koordynować nasze działania. Czym były spowodowane różne techniczne problemy z emisją BBC w Polsce? Początkowo mieliśmy kłopoty z transmisją, a to dlatego, że wszystkie cztery kanały startowały w tym samym czasie. Teraz wszystkie problemy są za nami, wprowadziliśmy też nowe metody pracy, dzięki którym sytuacja już się nie powtórzy. Kiedy BBC HD w Polsce i czy będzie to specjalna wersja inna od tej dla Brytyjczyków? Chcemy uruchomić BBC HD w Polsce w październiku tego roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wywiady


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...