reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma TVP ruszy najwcześniej w 2009

dodano: 2008-04-25 11:10 | aktualizacja: 2008-04-26 12:31
autor: Anita Dąbek | źródło: Gazeta Prawna

tvp Operator satelitarny SES Astra ocenia, że platforma cyfrowa TVP i luksemburskiej spółki mogłaby ruszyć najwcześniej pod koniec 2009 roku. Pomiędzy przyszłymi wspólnikami przy budowie nowej platformy pojawiły się zgrzyty. Astra Polska złożyła protest do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie ogłoszonego przez TVP przetargu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przetarg dotyczył dostawy i uruchomienia satelitarnego multipleksu do nadawania platformy DTH.

Według Astry, TVP naruszyła ustawę o zamówieniach publicznych, nie udostępniając informacji dotyczących zamówienia, potrzebnych do kalkulacji cen i innych elementów oferty. Telewizja Polska zlekceważyła protest, więc spółka Astra Polska odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych, sądząc, że działania TVP mogą zmierzać do ograniczenia konkurencji i zawężenia kręgu potencjalnych wykonawców.

W Polsce z odbioru poprzez Astrę korzysta 6,5 mln gospodarstw domowych. SES Astra ma nadzieję, że jeśli uda mu się namówić Telewizję Polską do współpracy, to nowa platforma pozyska część rynku, który za cztery lata powiększy się o 5,8 mln użytkowników telewizji cyfrowej.

Nie znane są koszty projektu, ani kto będzie finansować dekodery. Ostateczny kształt usługi, jej koszty i model biznesowy zależą tylko od decyzji samej TVP - kwituje Alexander Oudendijk, wiceprezes ds. sprzedaży SES Astra.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...