reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AirBox Polska - kolejna faza testów

dodano: 2008-04-25 21:14 | aktualizacja: 2008-04-25 22:01
autor: RafiX | źródło: Inf. własna

AirBox TV Dzisiaj w godzinach popołudniowych rozpoczęto kolejną fazę testów nowej interaktywnej telewizji muzycznej w Polsce - AirBox TV. Właścicielem projektu jest serwis MegaDating, który swoją siedzibę ma w Turcji. Warto nadmienić, iż kanał nie posiada polskiej licencji. W internecie nadal nie można znaleźć żadnych konkretnych informacji od nadawcy dotyczących projektu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie AirBox TV dominują teledyski z gatunku dance, techno, pop i są to tylko zagraniczne klipy. Na chwilę obecną nie są emitowane żadne reklamy, nie ma też prowadzących, jest za to 100% muzyki. Na ekranie telewizora podczas trwania teledysków są wyświetlane treści krótkich SMS-ów nadsyłanych przez polskich widzów. Telewidzowie mają stały wpływ na zawartość programową. Grafika AirBox TV Polska jest identyczna jak przy tureckiej wersji kanału - program ten już nie nadaje w tym kraju. Jednocześnie jest również podobna do programu Get The Clip, który był emitowany też w nieistniejącej niemieckiej telewizji VIVA Plus.

Warto również wspomnieć, iż dokonano zmiany identyfikacji kanału. Jeszcze dzisiaj program wyszukiwał się pod nazwą Finest TV, obecnie przekaz rozpoznawalny jest przez odbiorniki jako AIRBOX TV. Pod logiem stacji wciąż widnieje napis "TEST".

Dokładne parametry techniczne:

Hot Bird 8 (13E)
tp. 89 (12.476H SR=27500 FEC=3/4)

PID V=669
PID A=670
PID PCR=669
SID=10660

ID: AIRBOX TV
Kodowanie: brak

W Polsce istnieje duże zapotrzebowanie na kanały muzyczne. Żaden wielki koncern nie zdecydował się jeszcze by wykorzystać tą lukę i wprowadzić do naszego kraju swój produkt. Szansę wykorzystuje właśnie turecki nadawca. Czy jej nie zmarnuje?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak ścienny 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...
reklama