reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Marian Maruda: Zadyszka, stagnacja czy stabilizacja?

dodano: 2008-04-26 14:30 | aktualizacja: 2008-04-26 14:59
autor: Marian Pamuła | źródło: satkurier.pl

Zadyszka, stagnacja czy stabilizacja? A może nuda? Przesilenie wiosenne pewnikiem też nie. Ale spieszę wyjaśnić, że nie chodzi o sytuację na rynku surowców wtórnych, tylko o ciszę na rynku TV sat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sam nie wiem czy się obawiać, snuć spiskowe teorie dziejów czy się cieszyć. No może cieszyć to nie, bo nie ma z czego. Rynek (choć ten termin kojarzy mi się wyłącznie z największym placem w centrum miasta w Europie) stoi sobie, jak po przedawkowaniu niebieskich tabletek.

Platformy: pojęcie uwiądu byłoby może przesadzone, ale taka interpretacja nie jest z drugiej strony całkowicie nietrafiona. Oczywiście są wyjątki typu HBO Digital, … ale większość pytanych nie robi wrażenia zainteresowanych.

Ceny: – jak zwykle za wysokie, a do tego chodzą słuchy o podwyżkach, ale gdzie i dlaczego - nie wiadomo!

Nowe programy: więcej filmów? po co? więcej sportu? po co? więcej dokumentu i techniki? – tutaj akurat widać światełko w tunelu, pomysł na n-rewolucję? Może kanał z półki dla dojrzałych płciowo z przewagą polskiej obsady? – ale w kraju gdzie zapłodnienie „in vitro” stanowi problem – nie przejdzie!

Nowe technologie: jakoś sobie dają radę, ale sprzedają się gorzej, aniżeli margaryna z coraz mniejszą zawartością cholesterolu.

Nowe produkty:? oczywiście są – dajmy na to Humax iCord HD. Z jednej strony przełom i renoma koreańskiej marki … z drugiej strony kolejny produkt dla ...Czechów i Węgrów, bo tam o HD to dopiero słyszeli, do tego składany do kupy w Polszcze, który działa, acz nie do końca (biorąc pod uwagę rangę marki, która dla mnie jest tylko drogą marką, kojarzy mi się z pierwszym dziennikarskim pokazem Mercedesa klasy A … na którym Mercedes klasy A wziął był i się przewrócił).

Pora przestać kopać leżącego, ale z drugiej strony inni też jakby nie dawali ustać na kończynach krocznych.

Telewizja Publiczna – nie wyżyje bez abonamentu - biedaczysko! No i może dobrze, niech nie wyżyje! Termin „publiczna” kojarzy mi się wyłącznie z toaletami, których i tak jakby brak, a jeśli już są pozostawiają wiele do życzenia.

Zamiast kadzenia o społecznej misji teatru TVP, pora wspomóc niekoniecznie finansowo prawdziwe teatry. Osobiście zamiast płacić abonament, wolę pooglądać tendencyjne fakty o wydarzeniach. Zamiast płacić abonament za coś czego i tak nie oglądam, kupię sobie bilet do teatru, pooglądam kilka filmów z przerwą reklamową na siusiu albo zrobienie kanapki, a jak będę chciał obejrzeć fajnie jakiś super film, to pójdę do kina w 3D. Nikt nie ma na to czasu codziennie, więc nie ma potrzeby opłacać coś, co ma być tego substytutem, na który i tak mało który normalny człowiek nie ma czasu.

Wracając do pierwszego akapitu - a może nuda? Zdecydowanie nuda – bardziej rozrywkową branżą staje się hodowla kukurydzy transgenicznej albo jaja „nieklatkowe”, bo takie nie zamęczają nioski. Publiczna misja telewizji nie potrafi wytłumaczyć dzieciom, że jajo kwoki klatkowej męczy ptaka, bo dzieci i tak wiedzą najlepiej, że jajka tak naprawdę są z ...Biedronki.

W zasadzie spójnemu tekstowi powinny towarzyszyć wnioski , ale mając świadomość, że tekst nie jest spójny - wniosków nie będzie. No może poza jednym – powiało nudą.

Chętnie usłyszę co poza Euro 2008, zamiesza „rynkiem”?

Znudzony, ale pełen szacunku.

Marian MarudaMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Marian Pamuła


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...