reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszyła brytyjska platforma Freesat

dodano: 2008-05-06 15:41 | aktualizacja: 2008-05-06 16:53
autor: Anita Dąbek/Rafał Tomasiak | źródło: broadbandtvnews

Freesat_uk_logo_sk.jpg 6 maja ruszyła w Anglii bezpłatna cyfrowa platforma satelitarna Freesat. Jej twórcami są telewizje BBC oraz ITV, a platforma jest dostępna na satelitach Astra i Eutelsat z pozycji 28.2°E. Większość oferowanych kanałów jest już nadawanych na Sky Digital, ale Freesat zaoferuje własne EPG i serwisy interaktywne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Freesat chce skierować swoją ofertę do 25% brytyjskich widzów, którzy nie posiadają telewizji DVB-T. Organizacyjnie platforma nie jest połączona z naziemną Freeview i już od samego początku przywiązuje dużą wagę do kanałów HD. BBC HD oraz ITV HD zostaną zaoferowane bardzo szybko, ale pojawiają się wątpliwości, co do stacji Channel 4 HD oraz Five w wersji SD. Te dwa kanały mają podpisane umowy z BSkyB.

Platforma Freesat powstała w celu rozpowszechnienia bezpłatnej telewizji cyfrowej na terenie całej Wielkiej Brytanii, gdyż oferta naziemnej Freeview nie dotrze do każdego zakątka kraju. Tunery Freesat można zakupić już od 49.99GBP plus opłaty instalacyjne.

Dla porównania, za 150GBP można kupić sam dekoder Sky Digibox, bez zamawiania żadnego pakietu i tym samym mieć dostęp do ogromnej liczby satelitarnych kanałów cyfrowych nadawanych w wersji FTA, w tym BBC One oraz ITV1, które są uwzględnione w EPG platformy Sky.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...