reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat News z oficjalnym logo

dodano: 2008-06-05 17:05 | aktualizacja: 2008-06-05 17:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: cyfrowypolsat.pl

Polsat News Po miesiącach przygotowań i ogromnych inwestycji finansowych w sprzęt, technologię oraz w zatrudnienie wysokiej klasy specjalistów, 7 czerwca o godz. 7.00 startuje nowy polski kanał informacyjny - Polsat News. Nie będzie kodowany z satelity Hot Bird 6 - 13E.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat News wystartuje na podstawie koncesji wydanej przez KRRiT i początkowo jako kanał testowy niekodowany będzie dostępny dla wszystkich widzów Cyfrowego Polsatu, na pozycji nr 5 na liście kanałów platformy.

Program kanału Polsat News rozprowadzany będzie w sposób cyfrowy satelitarny przy zachowaniu następujących warunków technicznych:
- satelita Eutelsat Hot Bird 6 - 13°E,
- transponder 132,
- częstotliwość 11 158,16 (MHz),
- polaryzacja V.


Początkowo sygnał kanału będzie testowy i niekodowany.

Polsat News stawia na szybkość reagowania na wydarzenia oraz na jakość, obiektywizm i aktualność prezentowanych informacji z kraju i ze świata. Dużą część serwisów będą zajmować informacje z całego kraju, pozyskiwane dzięki rozbudowanej sieci ośrodków regionalnych. Obecnie na potrzeby kanału pracuje 8 ośrodków. Ważnym wyróżnikiem kanału będzie nastawienie prospołeczne – co już dziś jest wizytówką „WYDARZEŃ”, głównego programu informacyjnego Polsatu.

Telewizja POLSAT jest jedynym polskim partnerem CNN, stąd w naszych serwisach informacyjnych newsy ze świata będą istotnym elementem. Współpraca z CNN obejmuje: szkolenia zespołów dziennikarzy, reporterów i zespołu realizacji, a także wzajemną współpracę reporterską przy tworzeniu serwisów i dostęp do całego kontentu informacyjnego CNN. Ponadto w najbliższym czasie powstanie 6 ośrodków zagranicznych Polsatu News – w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu.

Program na żywo będzie trwał od godz. 7 do 24.00. Tylko w Polsat News każdego dnia serwisy informacyjne będą nadawane co pół godziny. Ramówka kanału to trzy bloki programowe: serwisy newsowe, programy informacyjno-publicystyczne i pozycje magazynowe.

Zespół Polsat News to połączenie młodości i doświadczenia. Zależało nam na tym, by zaprosić do współpracy zarówno tych, którzy na swoje nazwisko zapracują na naszej antenie, jak i tych, którzy są dzisiaj marką na rynku. Stąd obecność takich postaci jak: Dorota Gawryluk, Marek Markiewicz, Beata Grabarczyk, Grzegorz Dobiecki, Joanna Wrześniewska-Zygier, Jarosław Gugała, Tomasz Wróblewski, Wojciech Szeląg, Robert Bernatowicz, i wielu innych dziennikarzy i publicystów na co dzień związanych z mediami niezależnymi od Telewizji Polsat.

Wśród młodych twarzy, które pojawią się na antenie Polsatu News, będą m.in.: Wioletta Gaska, Katarzyna Włodarczyk, Artur Kaczmarski i Konrad Krakowiak. Łącznie kanał zatrudnia ok. 400 osób z czego prawie połowa to zespół redakcyjny.

Polsat od ponad roku konsekwentne realizuje strategię związaną z wprowadzaniem najwyższej technologii jakości dźwięku i obrazu, dlatego Polsat News będzie pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadawanym w formacie 16:9.

Polsat News będzie od września dysponował najnowocześniejszym dwusilnikowym helikopterem EC – 135. Maszyna ma najwyższą klasę bezpieczeństwa (kategoria A), dzięki czemu może latać nad miastami i terenami zabudowanymi. EC – 135 został wyprodukowany przez Eurocopter Group, światową firmę produkującą i serwisującą śmigłowce. W portfolio Eurocopter Group znajdują się zarówno helikoptery cywilne, jak i wojskowe. Na pokładzie helikoptera mieści się pięcioosobowa ekipa telewizyjna oraz dwóch pilotów. Obecnie trwają testy maszyny i zabudowa w sprzęt wizyjny.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...
reklama