reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nostalgia najpierw w Czechach, potem w Polsce?

dodano: 2008-06-07 16:44 | aktualizacja: 2008-06-09 12:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

Nostalgia Logo Nowy, filmowy kanał Nostalgia spółki SPI International może wkrótce trafić z emisją do kolejnych krajów. Czeski regulator medialny RRTV na swoim ostatnim posiedzeniu rozszerzyła licencję dla kanału Nostalgia poza Czechy, Słowację, Węgry i Polskę, także w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Czarnogóry i Słowenii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RRTV wprowadziła zmianę w licencji z października 2005. Kanał może nadawać pod nazwą Nostalgia (poprzednia licencja była przyznana pod nazwą Nostalgie). Przy okazji zmian w licencji czeski regulator rozszerzył emisję programu z 14 na 16 godzin dziennie.

Licencję na program Nostalgie (teraz Nostalgia) otrzymała spółka HELP FILM, s.r.o. w październiku 2005.

Kanał Nostalgia rozpoczął transmisję 1 czerwca 2008 z satelitarnej platformy CS Link, z satelity Astra 1E (23,5°E), z częstotliwości 11,992 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S. W ramach promocji kanał nie jest kodowany. Nostalgia nadaje starsze filmy czeskie i słowackie. W godzinach nocnych pojawiają się treści erotyczne, co ma przygotować widzów na uruchomienie kanału dla dorosłych Erox.

Nostalgia jest jednym z kanałów w ofercie SPI International. Firma ta ma kanały Filmbox i Filmbox Extra w SD oraz w High Definition TV kanał Filmbox HD. Jeśli kanał Nostalgia miałby pojawić się w Polsce, to zapewne najszybciej w telewizji n i platformie Cyfra+, bo te dwie platformy mają podpisaną umowę o dystrybucję kanałów SPI. Skoro platforma n nadaje kanał Wojna i Pokój z rosyjskimi i radzieckimi filmami, to czemu n nie można nadawać filmów z Czech i Słowacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

149 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama