reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy soft do Humaxa iCord po polsku?

dodano: 2008-06-17 11:20 | aktualizacja: 2008-06-17 12:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: humax uk

humax_logo-wystawa.jpg Zbulwersowani faktem, że koreański producent Humax, mający dwie fabryki i biuro konstrukcyjne w Polsce, nie był w stanie przygotować polskiego menu do odbiornika iCord HD, zgłosiliśmy protest do biur Humaxa w Wielkiej Brytanii i Korei. Efektem ma być nowe oprogramowanie do iCorda już po polsku!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Otrzymaliśmy z angielskiego biura Humax Electronic Co. Ltd. maila z potwierdzeniem, że zmieni się stanowisko w odniesieniu do Polski, a wkrótce zostanie wprowadzona polska wersja językowa dla popularnego odbiornika Humax iCord HD.

Aktualnie pojawia się jeszcze ostatnia poprawka oprogramowania (z końcówką 08) angielskiej wersji menu, która usprawni nagrywanie kanałów HD.

Humax potwierdza też, że nastąpią zmiany, jeśli chodzi o podejście do polskiego rynku - czyżby nowy support, polska instrukcja drukowana fabrycznie (za jej brak dystrybutortowi grozi kara), wsparcie dla dystrybutora i solidny udział w targach SAT KRAK 2008? Dla naszej redakcji było ogromnym zaskoczeniem, że w iCordzie HD jest czeska i węgierska wersja menu, podczas gdy na tych rynkach sprzedaż odbiorników HD jest mikroskopijnie niska, bo nie tam prawie ani jednego kanału HD.

W Polsce za to jest 10 satelitarnych kanałów HD z tendencją do pojawienia się kolejnych, a Humaxowi pomyliło się, co do rozpoznania rynków na których jest zainteresowanie HDTV. Przypomnijmy, że w Polsce jest już ponad 0,5 mln użytkowników dekoderów HDTV, głównie za sprawą telewizji n, ale i niezależnych odbiorników HD jest blisko 100.000. Reszta to dekodery Cyfry+ HD i Cyfrowego Polsatu HD. W Europie jest blisko 50 mln ludzi rozumiejących polski język, podczas, gdy Czechów + Węgrów jest dużo mniej.

Mamy nadzieję, że Humax będzie w stanie jak najszybciej przeprowadzić te planowane zmiany, jeśli chodzi o nasz rynek.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...