reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky rozważa pozew w sprawie opodatkowania terminali

dodano: 2008-06-26 17:29 | aktualizacja: 2008-06-27 00:29
autor: Rafał Tomasiak | źródło: DSpy

sky+_logo_sk.jpg Brytyjski sieć Sky znalazła się w grupie operatorów płatnej telewizji oraz producentów sprzętu, którzy rozważają pozew przeciwko Unii Europejskiej w sprawie opodatkowania terminali cyfrowych. UE wprowadziła podatek (13.9%) od odbiorników z twardym dyskiem i ethernetem, takich jak np. dekodery PVR Sky+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Unia Europejska uważa, że terminale cyfrowe z twardym dyskiem i ethernetem już nie kwalifikują się do grupy odbiorników satelitarnych, ale do nagrywarek wideo. Z tego też względu urządzenia opodatkowano, podatek wynosi 13.9%.

BSkyB, Sky Italia oraz operator kablowy UPC jak również producenci Thomson i Pace są jednymi z wielu, którzy zamierzają wystąpić do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wprowadzone opodatkowanie oznacza dla operatorów dodatkowe koszty w wysokości 15 mln GBP rocznie oraz 30 mln GBP opłat zaległych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...