reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP HD nie tylko w DVB-T, ale i w platformach?

dodano: 2008-07-01 23:45 | aktualizacja: 2008-07-01 23:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvp.pl

TVP HD 1 lipca 2008 Zarząd TVP S.A. zatwierdził strukturę kanału TVP HD. Za tworzenie i kierowanie strukturą jest odpowiedzialny Robert Korzeniowski. Kanał będzie dystrybuowany w trakcie Olimpiady w Pekinie w wybranych regionach za pośrednictwem cyfrowych multipleksów DVB-T, sieci kablowych oraz platform spełniających odpowiednie kryteria technologiczne. Których - nie wiadomo?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stacja TVP HD, której testową transmisję planszy już rozpoczęto z satelity Astra 19,2E (10,773, pol.H SR 22000, FEC 5/6) dostępna będzie w ofercie satelitarnych platform cyfrowych oraz cyfrowych sieci kablowych.

Decyzją Zarządu Telewizji Polskiej przyjęto projekt obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i związane z tym nakłady. W trakcie Igrzysk TVP HD będzie nadawał wyłącznie wydarzenia sportowe.

Natomiast po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich kanał będzie emitował w jakości HD programy o charakterze sportowym, artystycznym, a także filmy i widowiska. Jego wyróżnikiem będzie najwyższej jakości przekaz obrazu w technologii HD.

Niezmiernie ważne jest tu sformułowanie użyte w komunikacie prasowym TVP:

Kanał TVP HD trafi do platform cyfrowych spełniających odpowiednie kryteria technologiczne.

Po zakończeniu Igrzysk testowe nadawanie kanału będzie kontynuowane wyłącznie za pośrednictwem cyfrowych sieci kablowych i platform. Ponownie powtarza się słowo: platform. Niestety nie wiadomo których i na jakich zasadach?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...