reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Belsat TV z Siriusa oficjalnie od 18 lipca

dodano: 2008-07-12 01:29
autor: Mr. Orbita | źródło: TVP/Inf. własna

TV Biełsat Biełsat TV Belsat TV 18 lipca br. o godzinie 18.00 czasu mińskiego (17.00 czasu warszawskiego) Belsat TV rozpocznie oficjalnie emisję z Sirius 4 (4,8E). Tego dnia rozpocznie się emisja na żywo festiwalu muzyki białoruskiej „Basowiszcza”, który od 14 lat odbywa się w Gródku k/Białegostoku. W tym roku po raz pierwszy „na żywo” koncert laureatów będą mogli oglądać widzowie z Białorusi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już od kilku dni można obserwować testy przekazu kanału z następujących parametrów technicznych:

Sirius 4 - 4.8E
tp. B35 (12,380 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4 DVB-S)

ID: Belsat TV
PID V=201
PID A=202
PID PCR=201
SID=200
Kodowanie: brak

Przekaz będzie kontynuowany także z dotychczasowej pozycji satelitarnej - Astra 1KR (19,2E) - tp. 53 (10,773 GHz, pol. H SR=22000 FEC=5/6 DVB-S)

Sirius jest najbardziej popularnym satelitą na Białorusi – około połowa wszystkich anten jest nakierowana właśnie na tego satelitę. Według reprezentatywnego badania, przeprowadzonego na Białorusi, 8 do 10 % gospodarstw domowych ma anteny satelitarne, a ich liczba rośnie o 20 % rocznie. 18 lipca br.- wraz ze startem na Siriusie - rusza nowa ramówka Biełsatu. Codziennie będzie nadawany 1 blok 6-godzinny (zamiast bloku 3-godzinnego raz powtarzanego). Oferta Biełsatu wzbogaci się o nowe, atrakcyjne programy i filmy. Codziennie po głównym wydaniu programu informacyjnego "Obiektyw" , który emitowany jest na żywo o godz. 21 00, widzowie będą mogli oglądać najlepsze własne produkcje Biełsatu: programy publicystyczne, filmy dokumentalne i reportaże. Nowości na antenie to także dwa programy będące efektem współpracy z Deutsche Welle: European Journal i Euromaxxx. Weekendy w Biełsacie to czas bez powtórek, za to ze zróżnicowaną ofertą dla całej rodziny - od dobrego, światowego kina (Amelia, Dzienniki motocyklowe, Mullholland Drive, Taxi), przez publicystyczne podsumowania tygodnia (Press Express, Obiektyw - wydanie specjalne), rozrywkę i kulturę (lista przebojów "Zapalniczka", kulturalna "Kuchnia", satyryczna "Żałtucha") po filmy dokumentalne i reportaże. W dalszym ciągu będzie kontynuowana współpraca z litewską telewizją publiczną (publicystyczny program „Forum), a od sierpnia na antenie pojawi się "Tydzień z Radiem Svaboda" - wspólne przedsięwzięcie Biełsatu i Radia Wolna Europa (RFE RL).

Belsat TV to kanał satelitarny w języku białoruskim. Tworzony jest przez Białorusinów dla Białorusinów, programy powstają w Warszawie, Białymstoku, Wilnie, Mińsku i innych miastach Białorusi. Telewizja działa w odpowiedzi na zapotrzebowanie, zgłaszane przez białoruskie środowiska demokratyczne. Projekt finansowany od początku przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych został wsparty finansowo przez MSZ Litwy oraz organizacyjnie przez litewską telewizję publiczną. Cały czas prowadzone są szkolenia dziennikarzy, które współfinansują rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trwają rozmowy na temat wsparcia projektu w części szkoleniowej i programowej przez USA, Kanadę, Szwecję i Holandię. Stacja stara się także o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...
reklama