reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat chce analogu do 2014, a nie do 2012 roku

dodano: 2008-07-21 11:31 | aktualizacja: 2008-07-21 13:18
autor: Rafał Tomasiak/Janusz Sulisz | źródło: Parkiet/media2.pl/UKE

Polsat logo od 2006 Telewizja Polska oraz Polsat wystąpiły do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie im funkcji operatora pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks poza rozpowszechnianiem kanałów telewizyjnych mógłby zaoferować również usługi interaktywne. Polsat jest zainteresowany cyfryzacją, ale nie zgadza się na wyłączenie nadajników analogowych w 2012!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski TVP i Polsatu okazały się jednak niekompletne. Nadawcy mają czas do końca lipca na ich uzupełnienie lub zostanie rozpisany konkurs na operatora pierwszego multipleksu. Telewizja Polska zapewnia, że uzupełni wniosek i będzie jedynym operatorem multipleksu.

Przedstawiciele Polsatu twierdzą natomiast, że nie składali ...żadnego wniosku, a jedynie odpowiedzieli na pismo UKE. I tu ewenement z którego jasno wynika, jak to Polsat dba o cyfryzację kraju, a tym samym sam się wyklucza z tej cyfryzacji.

Telewizja Polsat jest tak mocno zainteresowana cyfryzacją, ale nie zgadza się na wyłączenie nadajników analogowych w 2012 roku, czyli dwa lata przed ostatecznym terminem przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe (DVB-T). Jest to jeden z warunków udziału w cyfryzacji przed 2014 rokiem. W ten sposób Polsat pokazuje, że chce maksymalnie długo utrzymać status quo, jeśli chodzi o emisję w analogu.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...