reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał TVP HD dostał koncesję KRRiT

dodano: 2008-07-24 17:08 | aktualizacja: 2008-07-24 17:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

TVP HD Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdążyła podjąć uchwałę o udzieleniu koncesji satelitarnej nowej stacji TVP HD przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Od 6 sierpnia, dwa dni przed oficjalnym otwarciem Igrzysk Telewizja Polska rozpocznie transmisję tego najważniejszego wydarzenia sportowego ostatnich 4 lat. Po raz pierwszy TVP będzie relacjonować Igrzyska na 5 antenach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Rada udziela koncesji satelitarnej spółce TVP SA na rozpowszechnianie drogą satelitarną programu o charakterze uniwersalnym TVP HD - powiedziała Anna Szydłowska, dyrektor Departamentu Prezydialnego KRRiT.

Kanał TVP HD będzie nadawał 18 godzin transmisji dziennie.

TVP HD dostępny będzie w sieci Aster i prawdopodobnie w sieci Multimedia Polska oraz na jednej z satelitarnych platform cyfrowych z Hot Birda - 13E, najprawdopodobniej w telewizji n. Dosył TVP HD z satelity Astra 19,2E z częstotliwość 10,773H (SR 22000, FEC 5/6), ale tu sygnał będzie kodowany w NDS-VideoGuard.

TVP HD będzie też w wersji niekodowanej z kilku testowych nadajników DVB-T w MPEG-4, w tym w Krakowie, Warszawie, Śremie, Suchej Górze, Żagań Wichów i Zielona Gora Jemiołów.

W sprzedaży są już szwedzkie odbiorniki DVB-T HD z wyjściem HDMI w cenie 499zł. Wkrótce odbiorniki tego typu potanieją do kwoty 399zł.

Po igrzyskach kanał TVP HD wg otrzymanej koncesji będzie miał charakter uniwersalny. Emitowane mają być programy rozrywkowe, sportowe, seriale oraz najlepsze pozycje filmowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama