reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Latająca Krowa

dodano: 2000-12-16 13:17 | aktualizacja: 2000-12-16 13:17
autor: | źródło:

Opis No.1 karty D2-MAC -"Latająca Krowa"Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W krajach byłego Związku Radzieckiego pojawiły się nowego typu karty do odbioru programów w D2-MAC o śmiesznej nazwie: „Latająca Krowa”. Polacy mogli mieć informacje na ten temat od „kolegów-hackerów” zza wschodniej granicy, którzy wymyślili i produkują te karty. Karta ta bazuje na standardzie ISO-SmartCards. Pozwala na odkodowanie każdego programu nadawanego w D/D2-MAC EuroCrypt M/S2/S3 !!! Ma funkcję Autoupdate, czyli automatycznego poszukiwania następnego aktualnego kodu dla dowolnego programu (bez ograniczeń). Innymi słowy, karta ta nie potrzebuje zmiany oprogramowania tak, jak zwykłe karty pirackie typu PIC (w tym polskie tzw. AUTOMAC).

Przełączanie między standardami EuroCrypt można zrealizować ręcznie przy pomocy pilota w menu „access”, gdzie należy podać nowy „secret code”: 1020 - EuroCrypt M (default), 1030 - EuroCrypt S2/S3. „Latająca Krowa” posiada także „consultation menu”, gdzie znajduje się spis odkodowanych kanałów w odniesieniu do standardu dla którego karta była przełączana. Przełączając standardy w tej karcie należy uważać na pewną prawidłowość.Przy wprowadzeniu nieprawidłowego kodu, powrót do normalnej pracy karty odbywa się wyłącznie przez powtórne podanie prawidłowego kodu. Okazuje się w tym przypadku, że dla niektórych typów dekoderów D2-MAC np.NOKIA, powrót do normalnej pracy karty przez podanie prawidłowego kodu po wcześniejszym błędzie jest niemożliwy. Naprawić to można w innym typie dekodera D2-MAC. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania update dla tej karty, to można zrobić to ręcznie z pilota dekodera, lub przez RS232 i interfejs typu SmartMouse/Phoenix. „Producent” ostrzega posiadaczy „Latającej Krowy”, że karta w pewnych warunkach może być zablokowana, a on nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Karta kosztuje w krajach zza wschodniej granicy od 90-150 dolarów. Chętnych jest bardzo dużo, tak że na kartę (czasem) czeka się około miesiąca. Bez żadnych kłopotów można oglądać następujące programy:

EUROCRYPT M - (1020):

TV1000/Cinema*, TV3/VIASAT+*, CTV Package*, NRK1/2*, Norsk TV2*,

EUROCRYPT S2/S3 - (1030):

CANAL+ Scandinavia*, CTV Package*, CANAL+ MIX*, VIASAT+*, Rendez Vous-Eurotica (!), EROS TV vel Amore TV (!)- zaprzestało czasowo emisji.

VIASAT+* to:

ZTV, TV6, MTV, VH-1, Hallmark, Playboy Ch.,Viasat Sport,

CTV Package* to:

CNN Int., TCC, Discovery, Eurosport, Nickelodeon, BBC Prime, Animal Planet, Cartoon/TNT, DR2 (Eurocrypt M),

CANAL+ MIX* to:

Kanal 5, DR2, Norsk TV2, NRK 1/2, TV Norge, TV Danmark.

CANAL+ Scandinavia* to:

CANAL+ GUL, CANAL+ Sverige, CANAL+ Norge.

UwagI:

1. * - karta posiada AutoUpdate na danym kanał,

2. Reszta kanałów posiada zawsze możliwość wprowadzania kodów z pilota,

3. Karta nie miała też problemów z odbiorem programów w D2-MAC, które już nie są nadawane: CANAL+ France, CINE CINEMAS, Channel BIZARRE (!).

Aktualizacja tych kart dostępna jest na jednej z rosyjskojęzycznych stron w Internecie. „Latającą Krowę” nawet po dość długim okresie niekorzystania, można śmiało umieścić w dekoderze, by po paru sekundach oglądać dany program. Wielu użytkowników różnych kart typu MultiMAC, AUTOMAC, Eagle i innych, nie wierząc w działanie autoupdate pyta „producenta” o możliwość oglądania CANAL+ Scandinavia, RDV i EROS TV/Amore TV. Ponoć po zakupie tej karty wątpliwości ustępują. Największe problemy - podczas ponad rocznego istnienia kart na rynku - sprawiały kanały RDV, EROS TV/Amore TV i Channel BIZARRE, którego już nie ma zresztą. Aktualizacje szybko ukazują się na stronach rosyjskojęzycznych w Internecie. Nawet RDV-Eurotica chaotycznie zmieniając kody, nie była w stanie poradzić sobie z tym, że można oglądać ten erotyczny program przy pomocy „Latającej Krowy”.

„Producent” nie prowadził sprzedaży tych kart poza granicami byłego Związku Radzieckiego, ponoć ze względu na możliwość przejęcia karty przez któregoś z operatorów i rozszyfrowania sekretu „Latającej Krowy”. Karta jest prawdziwą rewelacją na rynku pirackich kart kodowych. Szkoda jednak, że „producent” nie zrobił automatycznego przełączania standardów EuroCrypt M/S2/S3. W porównaniu z kartą AUTOMAC, jest to jedyna karta , która faktycznie może sobie poradzić ze wszystkimi programami w D2-MAC, w tym najbardziej pożądanymi: erotycznymi. Zaletą jest też fakt, że nie ma potrzeby marnowania czasu na poszukiwanie nowych kodów dla C+ w Internecie, bo „Latająca Krowa” sama wie, jakie kody i gdzie są potrzebne.

"Latająca Krowa" ma roczny zegar i trzeba ją później przeprogramować, co nie jest łatwe, bo trzeba ją przesłać do Rosji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...