reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-T w Polsce: kolejny poślizg?

dodano: 2008-08-19 11:03 | aktualizacja: 2008-08-19 13:36
autor: Anita Dąbek | źródło: Gazeta Prawna

DVB-T Polska Po spotkaniu nadawców z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), które odbyło się 18 sierpnia, start DVB-T znowu może się przesunąć. Czy naziemna telewizja cyfrowa ruszy w I połowie 2009 roku? Powodem poślizgu jest brak porozumienia nadawców i UKE w sprawie obsadzenia kanałami pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgłosiło się więcej chętnych na miejsce w pierwszym multipleksie niż pozwala na to jego pojemność. Pierwszy multipleks może pomieścić 7 kanałów.

Według strategii rządowej w pierwszym multipleksie miały się znaleźć programy nadawane obecnie analogowo, czyli trzy anteny TVP, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Jednak po przydział częstotliwości zgłosił się jeszcze m.in. Kino Polska i TP EmiTel, który nie posiada żadnego kanały telewizyjnego (czyżby miał takowy w planach?).

Według UKE poza TVP jedynie TV Puls w swoim wniosku wyraził zgodę na przeprowadzenie konkursu i może otrzymać przydział częstotliwości. Pozostali nadawcy mają czas, aby zastanowić się, czy nie zmienić swoich wniosków. Jeśli tego nie zrobią, UKE razem z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ogłosi konkurs na częstotliwości - nie wcześniej niż w listopadzie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...