reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IFA 2008: Celnicy zajęli sprzęt Hyundai

dodano: 2008-09-01 15:00 | aktualizacja: 2008-09-01 15:55
autor: Anita Dąbek | źródło: parabola.cz

IFA 2008 Na międzynarodowych targach elektroniki konsumenckiej IFA 2008 w Berlinie niemieccy celnicy przy współpracy z Sisvel skonfiskowali produkty południowokoreańskiej firmy Hyundai. Spółka wystawiła na targach sprzęt bez opłaconych patentów i licencji na technologię MPEG audio. Konfiskata dotyczyła także kilku mniej znanych producentów LCD TV, a więc nie tylko odbiorników cyfrowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Goście targów na własne oczy widzieli, jak celnicy dokonywali konfiskaty telewizorów o płaskim ekranie. Na stoisku firmy pozostała jedynie pustą przestrzeń i kable.

Hyundai miał okazję, aby pokazać nam, że posiada opłaconą licencję, a my byśmy odeszli. Ale to się nie stało, nie byli w stanie udowodnić, że zapłacili, więc skonfiskowaliśmy urządzenia - powiedział rzecznik prasowy.

Hyundai powiedział, że nie jest jedynym, któremu celnicy na IFA 2008 w Berlinie skonfiskowali sprzęt. Jednak nie chce ujawnić nazw. Dodał, że z tych samych powodów, zajęto 170 telewizorów, 140 odtwarzaczy mp3, 21 telefonów komórkowych i 57 nagrywarek DVD.

Wcześniej Sisvel robił takie "pokazówki" na targach w Kolonii (ANGA Cable) oraz Amsterdamie (IBC). Część producentów już się wystraszyła tych akcji Sisvela i w efekcie omijają szerokim łukiem targi, gdzie należy się spodziewać takich kontroli.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...